Filtreler

Erkek Bot Modelleri

Tarzınızı eksiksiz yansıtan Nevzat Onay erkek bot modelleri, soğuk ve yağmurlu havalarda karakteristik duruşunu korumak isteyen erkeklerin vazgeçilmez yol arkadaşına dönüşüyor.

Sıralama seçin
1.599,00 TL
1.256,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.067,60 TL
1.699,00 TL
1.279,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.087,15 TL
1.699,00 TL
1.259,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.070,15 TL
1.699,00 TL
1.279,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.087,15 TL
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
1.399,00 TL
1.135,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 964,75 TL
1.399,00 TL
1.135,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 964,75 TL
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
Bu Ürün Yorum almıştır
Hakiki Deri Siyah Günlük Bağcıklı Erkek Bot -8655-
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
799,00 TL
469,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 398,65 TL
1.399,00 TL
1.135,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 964,75 TL
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
1.699,00 TL
1.199,00 TL
Sepetteki %15 İndirimli Fiyatı 1.019,15 TL
Toplam 15 Bot Görüntüleniyor.

En Uygun ve Şık Bot Modelleri Seçimi 

Botlar, koncu ayak bileğini kapatacak şekilde üretilen uzun ayakkabı türleridir. Botu diğer ayakkabı türlerinden ayıran en önemli özelliği, modelin gamba denilen kısmının ayak bileğini aşması ve gambanın baldır kısmı altında veya baldır ortalarına kadar uzamasıdır. 

Sonbahar-kış mevsiminde, erkeklerin olmazsa olmazı, en çok giyilen ayakkabı türleri botlardır. Botlar kış için her zaman listenin başında yer alıyor. Erkek bot modelleri kış ayları için pratik ve rahattır.

Botlar, üretilirken ayak bileğini sararak ayağı soğuğa karşı korumak birincil amaçtır. Genellikle soğuk iklimlerde giyilen bot, zaman içinde çok değişik şekiller almıştır.

Bot kendi içinde türlerine ayrılırken gamba yüksekliğinin değişmesine göre adlandırılarak üretilirler. Eğer bir botun gambaları baldır ortası altında kalıyorsa bu botlara yarım bot denir. Gambaları baldır ortalarına kadar uzananlara ise sadece bot denir. Botların üretim şekillerinin değişmesi ya da botun türünün değişmesi kışlık bot modelleri fiyatları konusunda da değişikliklerin olacağını gösterir.

Botlar aynı zamanda herkes için çok yönlü ve şıktır. Bir çift kışlık bot sizi iş günlerinden hafta sonuna kolaylıkla ve rahatça götürebilir. Birçok bot modeli gündelik hayatta ve resmi toplantılarda kullanılabilir. Bu durum botları değerli bir gardırop üyesi haline getirir. Bununla birlikte, tüm botlar her duruma-ortama uygun olmayabilir, bu nedenle farklı bot türlerini farklı durumlarda kullanmak gerekebilir. Şık ve modaya uygun bir görünüm için tam olarak nasıl bot modelleri seçmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Erkek Bot Modelleri Nelerdir?

Düşük, orta ya da yüksek ökçeli bir yapıya sahip olabilen erkek çizme bot modelleri aşağıdaki özelliklere göre çeşitlenir.

  • sayalarına,
  • kullanılan deriye,
  • üretilen yaş aralığına,
  • kullanım yerlerine

Saya yapısına göre bot erkek modelleri bağcıklı, bağcıksız, fermuarlı, fermuarsız, lastikli, bağcıklı ve fermuarlı, lastikli ve fermuarlı olarak değişebilir.

Üretimde kullanılan deriye göre botlarda ve çizmelerde süet, nubuk, antik veya vidala deriler kullanılabilir.  

Konç uzunluğuna ya da kısalığına göre de botlar farklı isimler alabilir. Örneğin konç uzunluğunun genellikle bilekte bittiği botlar erkek yarım bot modelleri içinde sınıflandırılabilir.  

Model ve stile göre ise botlar, chelsea, biker, chukka, ankle, combat ve timberland olarak farklı tarzlarda üretilebilir.Deri Erkek Bot Modelleri 

Genel olarak ayakkabılar ya da onların bir türü olan botlar, kullanım yerlerine-şekillerine ve kullanacak kişilerin bir ayakkabıdan ne gibi bir beklentileri olduğuna göre üretilir. Kulanım şekli ve kararı, botun üretiminde kullanılan malzemenin seçimini ve modanın etkisi ayakkabının görünüşünü belirleyen en önemli unsurdur. 

Bot üretiminde dikkat edilen en önemli kısım kullanılan derinin niteliğidir. Botun kullanılacağı bölgeye, hava sıcaklığına ve ortama göre kullanılacak deri değişkenlik gösterir. Bot üretiminde hakiki deriler, suni deriler ya da yünlü deriler kullanılabilir. Özellikle kış aylarında kullanılacak botlarda, ayak sıcaklığını koruması için yünlü derilerin kullanıldığı görülür. Yün, üretilen botun ayakla temas edecek iç astarında kullanılır. 

Bir botun kullanım şekli, o botun üretiminin nasıl yapılacağını belirler. Günlük yaşamda kullanılabilecek ve genellikle ayak rahatlığını önemseyen, koncu baldıra kadar uzanan ya da sadece ayak bileğini kapatacak olan botlarla, ciddi bir iş toplantısına eşlik edecek klasik tipte üretilmiş bir botun aynı üretim süreçlerine sahip olması beklenemez. Kışlık bot erkek modelleri arasındaki farkları, çoğunlukla bot kullanıcısının tercihleri ve üretimdeki farklılıklar belirler.

Klasik Erkek Deri Bot Modelleri

Bir botu klasik ya da gündelik yapan kalıp ve tabandır. Bot kalıbının sivri mi yoksa yuvarlak burunlu mu olduğundan başlanıp, kullanılan tabanın malzemesine kadar birçok detay görüntüyü etkileyeceği için botun klasik ya da günlük bir görünüme sahip olup olmadığını da belirleyecektir. Kısacası botun türü ne olursa olsun, kalıp ve taban klasik bir görünüme sahip değilse o bot, klasik kategorisi içinde yer alamayabilir. Modele göre farklı adlar alan botlar arasında chelsea botlar, genellikle tüm stiller içinde en klasik yapıya sahip olanlardan biridir. Chelsea tip botlar dışında chukka ve ankle botlar da en klasik olanlar arasında yer alırlar. 

Klasik botlar genel olarak iş yoğunluğunun fazla olduğu ve resmiyetin önemsendiği durumlarda bot kullanıcılarının tercih ettiği türlerdendir.

Günlük Erkek Bot Modelleri Nedir?

Klasik botlar dışında günlük kullanıma uygun olan botlar da üretilir. Her kıyafetle uyumlu, karda kışta ayaklarımızı korumakta oldukça başarılı günlük botlar da kolaylıkla üretilebiliyor. Klasik görüntüden uzaklaşmak için oldukça kalın ve çıkıntılı tabanların kullanıldığı, dağınık ve renkli bir görüntüye sahip botlar günlük hayatımıza eşlik ettiğinde bot kullanıcısı ayaklarını daha rahat hissedebilir. Askeri bir görüntü ile üretilen combat botlar, üretimde bağcıkları ve bağcık farklılıkları ön planda olan biker botlar, günlük erkek bot modelleri içinde en bilinenlerdir.

Outdoor Bot Modelleri

Erkekler için üretilen klasik botları ya da günlük botlar az çok yapı olarak birbirine benzer. Ancak 

outdoor bot modellerine ayrı bir üretim dinamiğine ve şekle sahiptir. Bu tip botlar erkek spor bot modelleri arasında yer alırlar. Genellikle yürüyüş, doğa sporları gibi alanlarda kullanılan bu botların üretimi daha çok rahatlığı sağlamaya ve yumuşak tabanlar kullanılmasına odaklıdır.

Birçok bot kullanıcısı bu çok amaçlı yürüyüş botlarını "rahat" olarak tanımlar. Birçok üretici bu botların kullanım şeklini ön planda tutarak, botun üretiminde su geçirmezlik özelliğini korumaya çalışır. Bu tür yürüyüş botları yağmur, kar ve doğada etrafta dolaşmak için idealdir.

Outdoor bot modelleri için kullanılan malzemeler, yürüyüş, yürüyüşte ayak rahatlığı, temel doğa sporlarında kullanıcının memnuniyetine odaklıdır. Bu nedenle diğer spor bot modellerinde kullanılan çoğu taban tipi, outdoor bot modelleri için kullanılamayabilir.

Kışlık Bot Modelleri Fiyatları

Botların ya da çizmelerin türü, üretim kalitesi ve üretimde kullanılan derinin çeşidi bu botların fiyatlarını da etkilemektedir. Örneğin nubuk deriler su geçirmeme özelliklerinin kuvvetli olmaması nedeniyle botlarda çok fazla tercih edilmeyebilir. Ancak nubuk derinin işlenmesi daha zor ve görüntüsü botları daha şık gösterdiği için bu botlar daha pahalı olabilir. Ya da erkek süet bot modelleri süetin yumuşak dokusu nedeniyle daha fazla bakım maliyeti gerektirse de yüksek fiyatlarına rağmen bot kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilir. Fermuarlı botlar kullanım kolaylığı açısından daha fazla tercih edilebilir ya da hem fermuarlı hem lastikli olarak üretilen botlar daha yüksek fiyatlı olabilir. Aynı zamanda bir botun fiyatını botun kim için üretildiği de belirleyebilir. Bu değişikliklerin nedeni elbette botta kullanılan hammaddenin yoğunluğu ve modeldeki değişimlerden kaynaklıdır.

Bot Fiyatlarındaki Sezonluk Değişimler

Bir botun fiyatını belirleyen en önemli faktörlerden biri de –botun türü dışında- üretildiği sezondur. Yeni sezonda üretilen bir botun fiyatı elbette eski sezonun ürünlerinden fazla olacaktır. Eğer geçen süre ya da modelin geçen sezona ait olması sizin için bir sıkıntı yaratmayacaksa bir ya da iki sezon öncesinin botları rahatça satın alınabilir. Ya da kış ayları yaklaşmadan sonbahar botları ya da direkt kışlık botlar alınabilir. Örneğin 2020 yılının bahar aylarında alışveriş sepetine erkek bot modelleri 2019 sezonunda üretilmiş olan botları eklemiş bir kullanıcı bu botları 2021 kışında kullanabilir.

Hakiki Deri Diğer Ayakkabı Türleri 


Üretilen kışlık erkek bot modelleri ökçesinden sayasına, konç uzunluğundan kalıbına kadar her alanda diğer ayakkabı türlerinden farklılık gösterir. Bot modelleri erkek için üretilen ve kış kurtarıcısı olan en önemli parçalardan biridir ve üretilirken oldukça farklı aşamaları barındırırlar.

Botun yüz kısmının şekli kalıp üzerine çizilirken modelde maskaret veya diğer detayların yer alıp almayacağına karar verilir. Bu aşamada kalıp üzerindeki çizimde, botta konç uzun da olsa kısa da olsa konç kısmındaki detayların çizilmesi mümkün değildir. Botun genel yüz profili çıkarıldıktan sonra konca ait detayları belirlemek mümkün olabilir.  Botun bağcıklı, bağcıksız, fermuarlı ya da fermuarsız oluşuna göre de her bir üretim adımı değişebilir. Hakiki deri diğer ayakkabılarda ise ayakkabının her detayı kalıp üzerine çizilen modelde belirlenebilir. Bu nedenle üretimin en başında botlar ve ayakkabılar kullanılan yöntemler bakımından ayrılırlar.

Kış için kullanıcıların tek seçeneği botlar ya da çizmeler değildir. Kış aylarında kalın tabanlar kullanılmış bağcıklı ya da bağcıksız ayakkabı modelleri de kullanılabilir. Aynı zamanda ayağı sıcak tutacak deriler kullanılarak üretilmiş spor ayakkabı modelleri de kışın kolaylıkla kullanılabilir. Birçok ayakkabı üreticisi ve Nevzat Onay kış için hazırladığı ayakkabı modelleri için termo tabanları ve hem kış hem sonbahar mevsiminde kullanılabilecek neolit tabanları tercih etmektedir. Termo ve neolit tabanlar dışında özel olarak üretilmiş, kış şartlarına uyumlu kauçuk tabanlar da kış ayakkabıları için kullanılabilmektedir. Kullanılan tabanların kışa uygunluğu kadar, ayakkabının üretiminde kullanılan derinin kalitesi de oldukça önemlidir. Yüksek kalite hakiki deri ayakkabı için oldukça önemli bir etkendir. Hakiki deri kullanımı kış aylarında ayağın nefes alabilmesi ve terlemelere engel olmak için önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.