₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Rugan Siyah 401
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Rugan Lacivert 403- Rugan Itly Bsk Lacivert 453
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Rugan Lacivert 403- Rugan Itly Bsk Lacivert 453
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Rugan Kahve 402- Rugan Itly Bsk Kahve 452
₺3.699,00 KDV Dahil
₺3.899,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Rugan Siyah 401 - Rugan Itly Bsk Siyah 451
₺5.299,00 KDV Dahil
₺5.499,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Rugan Siyah 401 - Rugan Itly Bsk Siyah 451
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Rugan Siyah 401
1

Damat Ayakkabısı Modelleri 2024

 

Damat ayakkabıları düğün gününden önce seçilmesi gereken ve beyefendiler için birincil öneme sahip aksesuar lardandır.

DOĞRU DAMATLIK AYAKKABI ANAHTAR NİTELİĞİNDEDİR!

 

HER ERKEK KLASİK AYAKKABI MODELİNİN SEÇİMİNDE OLDUĞU GİBİ DAMATLIK AYAKKABISI SEÇİMİ DE YA DAMADIN TARZINI YANSITMASINA YARDIM EDER YA DA BÜTÜN GECE KIYAFETİNDEN UTANÇ DUYMASINA NEDEN OLUR.

DÜĞÜN GÜNÜ HAKKINDA KONUŞURSAK, İLK DÜŞÜNCELER, PLANLAR VE ALIŞVERİŞLER HEP GELİN İÇİNDİR: ELBİSESİ, HAYATININ EN GÜZEL GÜNÜNDE IŞILTILI OLMA HAZIRLIKLARI, ÇİÇEK SEÇİMİ, DÜĞÜNÜN BULUNDUĞU YER İÇİN SÜSLEMELER, DÜĞÜN TERCİHLERİ… AMA DAMAT HAKKINDA NELER YAPILACAĞI KONUSUNA HEP EN SON GELİNİR. DAMATLARIN İHTİYAÇLARI ÇOĞUNLUKLA ARKA PLANDA KALIR. DAMATLAR BU SÜREÇTE GENELLİKLE YÜKSEK SEMBOLİK ANLAMI OLAN HER DETAYDA KAFALARI KARIŞMIŞ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKAR. VE NE YAZIK Kİ KENDİLERİ İLE İLGİLİ HER DETAYI TEK BAŞINA HALLETMEK ZORUNDA KALIRLAR. AMA ARTIK DAMATLAR DÜĞÜN DETAYLARI KONUSUNDA YALNIZ DEĞİLLER, ÖZELLİK DE AYAKKABI KONUSUNDA.

 

DAMAT AYAKKABISI KONUSUNDA FAYDALI İPUÇLARI

 

EN MUTLU GÜNDE DAMAT İÇİN DE GELİN İÇİN DE EN ÖNEMLİ KONU ELBETTE O GÜN GİYİLECEK GELİNLİK VE DAMATLIKTIR. AMA BU TÖREN ELBİSELERİ DIŞINDA GÜZEL GEÇECEK BİR DÜĞÜN İÇİN AYAKKABI SEÇİMİ DE OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. RAHATÇA VE MUTLULUĞUN KEYFİNE VARILABİLECEK BİR DÜĞÜN İÇİN KONFORLU VE ŞIK AYAKKABILAR OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. EN MUTLU GÜNÜNÜZDE DAMATLIĞINIZ VE AYAĞINIZLA UYUMLU AYAKKABILAR İÇİN BU İPUÇLARINI DİKKATE ALIN.

 

HER ŞEYDEN ÖNCE, DÜĞÜN GÜNÜNÜZÜ TANIMLAYACAĞINIZ KIYAFETE KARAR VERİN. ASLINDA, DAMAT AYAKKABILARININ ELBİSE İLE EŞLEŞMESİ EN BÜYÜK PROBLEMİ ÇÖZER. DAR, ORTA SIKI VEYA KİŞİYE ÖZEL DİKİLMİŞ TAKIMLAR İÇİN EN UYGUN AYAKKABILAR GENELDE OXFORD DUR. OXFORD AYAKKABILAR KLASİK, ZAMANSIZ, DÜZ ÜST VEYA MİKRO SÜSLEMELER İÇEREN EN İYİ AYAKKABILARDIR. DÜĞÜN GÜNÜ YAZ SEZONUNDA YAPILACAKSA, ZARİF BİR KESİME SAHİP MOKASEN BİR AYAKKABI DA TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.

DAMATLIK AYAKKABI MODELLERİ ARASINDA TERCİH YAPARKEN ÖZEL BİR DİKKAT SARF EDİLMELİDİR. DAMAT AYAKKABI MALZEMELERİ HEM KONFOR VE ESTETİK AÇISINDAN AYAĞA VE KIYAFETE UYGUN OLMALIDIR. %100 DERİ ÜRÜNLER DAMATLIK AYAKKABI İÇİN KESİNLİKLE DOĞRU BİR SEÇİMDİR: ZARİF VE PARLAK BİR AYAKKABI TÖREN İÇİN MÜKEMMEL VE ŞIK BİR ATMOSFER YARATMAYA YARDIMCI OLUR.

 

TAKIM ELBİSE AYAKKABISI NASIL OLMALI?

 

DAMAT AYAKKABILARININ RENGİ ÇOK ÖNEMLİDİR: SEÇİM LACİVERT VE SİYAH ARASINDA OLMALIDIR. SİYAH RENK ŞÜPHESİZ ŞIKLIK VE ZERAFETİN EŞ ANLAMLISIDIR. ŞIK BİR DAMAT İÇİN SPOR AYAKKABILAR KESİNLİKLE YASAKTIR, BAZI ABARTILI STİLİSTLER DÜĞÜN GÜNÜ İÇİN BİLE ONLARI ÖNERMEYE ÇALIŞSA DA SPOR AYAKKABI KULLANILMASI GERÇEK BİR STİL DÜŞÜŞÜ OLUR!

DAMAT OLMANIN KESİNLİKLE YADSINAMAZ BİR FAYDASI VARDIR. DÜĞÜN BİTTİĞİNDE DAMAT AYAKKABILARINIZI BAŞKA DURUMLARDA, OFİSTE VEYA GÜNDELİK KIYAFETLERLE GİYMEKTE TEREDDÜT ETMEZSİNİZ. 

 

AYAKKABI SEÇİMİNİZDÜĞÜN ETKİNLİĞİNİZİN NE KADAR RESMİ VEYA GEÇİCİ OLDUĞUNA GÖRE BELİRLENMELİDİR. EĞER DÜĞÜNÜNÜZÜN RESMİ İSE, KLASİK BİR SİYAH AYAKKABI YA DA OXFORD EN İYİ SEÇİMDİR.OXFORDLAR SMOKİN YA DA TAKIM ELBİSELER İLE HER ZAMAN UYUM SAĞLAR.

DÜĞÜNÜNÜZ DAHA AZ RESMİYET İÇEREN BİR TÖRENSE, RENK VE STİL KONUSUNDA DAHA RAHAT DAVRANABİLİRSİNİZ. RENKLER İÇİN ELBİSEYE BAĞLI OLARAK KAHVERENGİ, KOYU TEN RENGİ VEYA HATTA KIRMIZI RENKTE GİDEBİLİRSİNİZ. 

 

DAMAT İÇİN AYAKKABI RENKLERİ KONUSUNDA KARAR VERİLMESİ GEREKİYORSA, BU RENGİ BÜYÜK ÖLÇÜDE GİYSİNİN RENGİ VE AYRICA TÖRENİN FORMALİTESİBELİRLER. SİYAH, RENKLERİN EN RESMİ ŞEKLİ OLARAK KABUL EDİLİR VE GELENEKSEL OLARAK SİYAH DIŞINDAKİLERİN GÜNDELİK OLDUĞU KABUL EDİLİR. SİYAH TAKIM ELBİSE, RESMİ DÜĞÜNLER İÇİN HALA EN YAYGIN SEÇENEKTİR. KIYAFETİNİZ SİYAHSA (VEYA ÇOĞUNLUKLA SİYAHSA), SİYAH AYAKKABILAR TEK SEÇENEĞİNİZDİR. KAHVERENGİ AYAKKABILAR VE HATTA KOYU RENKLİ AYAKKABILAR EKLEMEK, GÖRÜNÜMÜNÜZÜN DENGESİZ GÖRÜNMESİNE NEDEN OLABİLİR.

 

RESMİ GÖRÜNMEYEN BİR DÜĞÜN İÇİN DAMAT AYAKKABISI NASIL SEÇİLEBİLİR?

 

TABİİ Kİ, BİRÇOK DÜĞÜN BU GÜNLERDE DAHA RESMİ OLMAYAN BİR GÖRÜNÜM SUNUYOR. BU NEDENLE TÜVİT TAKIM ELBİSE VE DAHA RAHAT BİR STİL KURALI OLAN KIR DÜĞÜNLERİ İÇİN, DÜĞÜN AYAKKABILARINIZIN DA BU GÖRÜNÜMLE EŞDEĞER OLMASI GEREKİYOR.KIYAFETİNİZİN TONUNA BAĞLI OLARAK RAHAT DÜĞÜN KONSEPTLERİNDE, KAHVERENGİ, LACİVERT, HATTA KOYU YEŞİL VEYA OXBLOOD KIRMIZI BROGUES GİYEBİLİRSİNİZ. DAHA GAYRİ RESMİ BİR GÖRÜNÜM İSTİYORSANIZ, BEYAZ SPOR AYAKKABILAR DA FANTASTİK GÖRÜNEBİLİR. 

 

RENKLİ TAKIMLAR İÇİN DAMATLIK AYAKKABILARI NASIL OLMALI?

 

BUGÜNLERDE RENKLİ ELBİSELERİ BENİMSEYEN ÇOK SAYIDA DAMAT GÖRÜYORUZ VE BU GERÇEKTEN SEVDİĞİMİZ BİR GÖRÜNÜM. EĞER RENKLİ TAKIMLAR YA DA SMOKİNLER ALACAKSANIZ, İŞTE EN İYİ TAKIM ELBİSE/AYAKKABI KOMBİNASYONLARININ BİR KISMI: LACİVERT TAKIMLAR SİYAH TAKIM ELBİSEDEN BİRAZ DAHA YUMUŞAK BİR SEÇENEKTİR. ÜSTELİK DÜĞÜN AYAKKABISI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA SİZE TERCİH YIĞINLARI SUNABİLİR. SİYAH, KAHVERENGİ VE HATTA BORDO AYAKKABILAR LACİVERT TAKIMLARLA GERÇEKTEN HARİKA GÖRÜNÜYOR VE SİZE SADECE EN SEVDİĞİNİZ AYAKKABI TARZINI SEÇMEK KALIYOR. TAKIM ELBİSENİZ KOYU GRİ İSE, SİYAH VEYA BORDO MÜKEMMEL GÖRÜNÜRKEN AÇIK GRİ BİR TAKIM ELBİSE İÇİN, SİYAH, BORDO VE HATTA AÇIK KAHVERENGİ DAMATLIK AYAKKABILAR HARİKA GÖRÜNEBİLİR. BEJ RENKLİ HAFİF YAZLIK DÜĞÜN KIYAFETİ İÇİN DAHA HAFİF BİR AYAKKABI GEREKİR. KAHVERENGİ SÜET MOKASEN VEYA HATTA PARLAK BEYAZ SPOR AYAKKABILAR.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR