₺4.599,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik Siyah 201
₺4.599,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
₺4.599,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Süet K. Lacivert 515
₺3.999,00 KDV Dahil
₺4.299,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Süet Siyah 501
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik K.Kahve 206 - Floter Kahve 702
₺4.599,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
₺4.499,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.499,00 KDV Dahil
₺4.699,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik K Kahve 206- Sirena Kahve
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺4.499,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Süet Siyah 501
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺3.499,00 KDV Dahil
₺3.699,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Süet K.Kahve 503
₺4.999,00 KDV Dahil
₺5.299,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Floter Siyah 701
₺2.499,00 KDV Dahil
₺2.999,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Yeni Ürün
Siyah
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Süet Siyah 501
₺2.599,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Süet Kahve 502
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Floter Kahve 702
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik Siyah 201 - Floter Siyah 701
₺4.599,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
₺4.599,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik Kahve 202
1 2 3 >

Chelsea Bot Modelleri

Chelsea Bot Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Chelsea Bot modelleri; bağcıksız tasarımıyla klasik, günlük, topuklu ve spor başta olmak üzere birçok tarzda üretilen bot çeşididir. Bileği tam saran dar boğazlı bir yapısı vardır. Kadın Chelsea bot ve erkek Chelsea bot olarak üretimi yapılmaktadır. Kışın en çok tercih edilen modeller arasında yer alan Chelsea bot modellerini satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şu şekildedir:

 • Ayakkabıların ayağa tam oturduğundan emin olunmalıdır. Ayak parmakları botun içinde rahatça kıvrılmalıdır.
 • Ayakkabının yapıldığı malzemenin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ayakkabıların ne zaman ve nerede giyileceğine karar verilip ona göre seçim yapılmalıdır. Yağmurlu havalarda süet uygun olmayacağından deri modeller tercih edilmelidir.
 • Soğuk havalardan ayağı koruyacak ve sıcak tutacak bot seçilmelidir.
 • Ayakkabı hava almalı ve ayakta kötü koku oluşturmamalıdır.
 • Chelsea botlarda tabanın kaymamasına dikkat edilmelidir.

 

Chelsea Bot Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Chelsea bot fiyatları, ayakkabının üretildiği sezona göre fiyat değişikliği gösterir. Bununla birlikte ayakkabının yapıldığı malzeme, ayakkabının modeli ve ayakkabının markası fiyatı belirleyen diğer unsurlardır. Yeni sezon üretilmiş bir ayakkabı bir önceki sezondan daha yüksek fiyatta olacaktır. Yapımında işçiliği yüksek olan, iç astarı sağlam, yapımında kaliteli malzeme kullanılan ayakkabılar yüksek fiyata satılmaktadır. Ayakkabı üretiminde kullanılan kumaş türü ve kalitesi markadan markaya değişmektedir. Bu nedenle kaliteli ve dayanıklı kumaş kullanan markalarda fiyatlar diğer ayakkabılara oranla yüksek olmaktadır.

Chelsea Bot Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Chelsea bot fiyatları belirlenirken ilk olarak ayakkabının üretildiği materyal ve kalitesi dikkate alınmaktadır. Chelsea botların satışa sunulduğu fiyatın belirlenmesinde marka, materyalin dayanıklılığı, pazarlama ve piyasaya sunulduğu sezon gibi faktörler etkili olmuştur. Erkek Chelsea bot modelleri kışın en çok tercih edilen bot çeşitlerinden biridir. Bağcıksız olması nedeniyle giyimi çok basittir. Günlük hayatta veya iş hayatında sıklıkla kullanılır. Ortalama bir Chelsea botun fiyatı 100 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir.

Chelsea Bot Özellikleri Nelerdir?

Chelsea botların özellikleri şu şekildedir:

 • Genelde süet, deri ve suni deri kullanılarak üretilir.
 • Bağcıksız bir tasarımının olması botun ayağa giyilmesini kolaylaştırır.
 • Ayak bileklerini tamamen kapatacak şekilde üretilmiştir.
 • Chelsea botlar klasik ve şık görünümü bir arada sağlar.
 • Hafif bir yapısı vardır. Ağır değildir.
 • Takım elbiseler ile en çok kombinlenen bot türüdür.

 

Chelsea Botlar Her Ayak İçin Uygun Mudur?

Kadın, erkek ve çocuk olmak üzere üç farklı kategoride üretilen Chelsea botlar, ayak yapısına uygun olarak alındığında her ayak için uygun hale gelir. Farklı ayakkabı numarası ve ayak şekillerine uygun olarak üretilir. Ayakkabı numarası doğru seçildiği takdirde taraklı ayaklar için de uygun bir ayakkabı çeşididir.

 

Chelsea Bot Satın Alırken Uygun Ayakkabı Numarası Nasıl Belirlenir?

Ayakkabı numarası sistemi, giyilen ayakkabının neyi ölçtüğünü, hangi ölçü birimlerini kullandığını gösteren bir sistemdir. Ayakkabı numaraları, ülkeden ülkeye değişebilir. Çünkü her ülkenin ayakkabı numarasını oluştururken temel aldığı şeyler farklılık gösterebilir. Ülkeler ürettiği ayakkabılar için ayakkabı numarası tablolarını oluşturur ve böylece denenmeden alınan ayakkabıların ayağa uygun olması kolaylaşır. Ülkelere göre ayakkabı numara tablosu başka ülkelerde değişiklik göstereceğinden bu tabloların dönüştürülmüş hali de sunulur. Genelde sağ ayak ve sol ayak ölçüleri birbirinin aynısı değildir. Bu nedenle ayakkabı alırken büyük ayağa göre almak gerekir. Chelsea bot denerken botun ayağı sarması gerekir fakat ayağı sıkmamasına dikkat edilmelidir. “Giydikçe açılır.” düşüncesi botun ayağınıza vurmasına sebep olur. En uzun ayak parmağınız ile ayakkabı ucu arasında yarım santimetre boşluk olmalıdır. Böylece ayağa oturan ayakkabı kolayca belirlenebilir.

Kombinlerin Tamamlayıcısı Chelsea Botların Önemi Nedir?

Chelsea botlar, birçok ayakkabıya göre kullanım alanı daha geniş olan bir ayakkabı türüdür. Chelsea botlar günlük hayatta, iş hayatında veya klasik kıyafetlerde sıklıkla kullanılır. Şık bir davette kullanılan Chelsea botlar yine spor bir kombinin tamamlayıcısı olarak kullanılabilir. Kullanımı oldukça rahattır, bağcıksız model olma özelliğiyle ayakkabı giyerken zamandan tasarruf sağlar. Sade tasarımı ve konforuyla birçok kıyafetin tamamlayıcı unsurudur. “Ne giyeceğim?” diye düşünüp zaman kaybetmek istemeyenler için en uygun tercih Chelsea ayakkabılar olacaktır. Bu nedenle Chelsea botlar erkeklerin en çok tercih ettiği bot modelleri arasında yer alır. Rahatlığı ve şıklığı aynı anda kullanmak isteyenler için Chelsea botlar en doğru tercih olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Chelsea Bot Türleri Nelerdir?

Klasik Chelsea botlarda en çok tercih edilen türler şunlardır:

Chelsea Bot Hangi Kıyafetlerle Giyilir?

Chelsea botlar her türlü kombinle giyilebilen uyumlu ayakkabılardır. Genellikle konforlu ve şık kıyafetlerin altına tercih edilmektedir. Spor kıyafetlerle kombinlenebildiği gibi klasik kıyafetlerle de kombinlenebilir. Günlük hayatta süet modelleri tercih edilirken iş hayatında deri modelleri sıklıkla kullanılır. İş hayatında da kullanılan Chelsea botlar, takım elbisenin altında şık bir görünüm sağlayacaktır. Chelsea botlarda dikkat edilmesi gereken şey, pantolon boyunun uzunluğudur. Pantolon tam Chelsea botun başladığı yerde bitmeli, botun üstünde birikmemelidir. Kot pantolonlarda süet modellerin tercih edilmesi giyilen kıyafet ile uyumunu arttıracaktır.

Erkek Chelsea Botlar Okulda Giyilir Mi?

Erkek Chelsea bot modelleri, genellikle şehir hayatında sıkça tercih edilen modellerden biridir. Okula giderken zorlu yollardan geçmeyecek kişiler Chelsea botu okula giderken giyebilirler. Okul kıyafetleri genellikle gömlek pantolon veya polo yaka tişört ile pantolon olacak şekilde tasarlanmıştır. Her iki kıyafet modelinde de, aşırı bir şıklık veya sportif bir görünüm yaratılmadığından Chelsea botlar bu kıyafetlerin altına giyilebilir. Pantolon ister kumaş ister keten olsun erkek Chelsea botlar her iki pantolon modeliyle uyum sağlayacaktır. Burada dikkat edilecek nokta Chelsea botların kaliteli kaymaz tabandan yapılmış olması gerekliliğidir. Çünkü okulda rahat hareket etme gereksinimini sağlayacak ayakkabılar giyileceğinden ayakkabının zemine sağlam basması gerekir.

Erkek Chelsea Botlar Yürüyüş Yapmak İçin Uygun Mudur?

Erkek Chelsea bot modellerinin asıl amacı kış aylarında ayakları sıcak tutmakla beraber şık bir görünüm sağlamaktır. Günlük hayatta erkeklerin sıkça kullandığı Chelsea botlar, şehrin karmaşasında ayakların rahat etmesini sağlar. Ancak zeminin sert ve engebeli olduğu durumlarda Chelsea botlar yerine outdoor botları kullanmak daha uygun olacaktır. Uzun ve doğa yürüyüşleri için kar ayakkabıları da tercih edilebilir. Chelsea botlar daha çok günlük hayatta kullanılır.

Chelsea Bot Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Her ayakkabının kendine özgü temizlenme şekli vardır. Süet Chelsea botları süet fırçası kullanarak temizlemek doğru olacaktır. Fırça ile temizledikten sonra sert bir bez ile temizlenmelidir. Eğer çıkmayan bir leke varsa bunun için süet silgisi kullanılabilir. Deri Chelsea botlarda ise temizlemek için yumuşak bir bez kullanılmalıdır. Sert bezler derinin dayanıklılığını azaltmasına yol açar. Yumuşak nemli bir bez ile ayakkabı silinmeli, silindikten sonra oda sıcaklığında kurumaya bırakılmalıdır.

 

Erkek Chelsea Botlarda Niçin Koku Oluşur?

Chelsea botlarda şu nedenlerden dolayı koku oluşabilmektedir:

 • Chelsea botun ıslak bir halde bırakılması
 • Ayakkabının hava almayan (suni deri, süet) materyalden oluşması
 • Ayakkabının her gün uzun saatler boyu giyilmesi
 • Chelsea botların içine ayağı terletecek kalitesiz çorapların giyilmesi
 • Chelsea botların bakımına özen gösterilmemesi

Erkek Chelsea Botlarda Koku Nasıl Önlenir?

Ayakkabılarda en önemli noktalardan biri ayakkabı kokusudur. Chelsea bot modellerinde kokuyu önlemek için aşağıda verilenler yapılmalıdır:

 • Nefes alan, koku hapsetmeyen hakiki deri Chelsea bot alınmalıdır.
 • Chelsea bot, hava almasını sağlayacak aralıklarla giyilmelidir.
 • Chelsea botun içine ayağın nefes almasını sağlayacak ipek kumaş çorap giyilmelidir.
 • Düzenli aralıklarla botun bakımı yapılmalıdır. 

 

Erkek Chelsea Botu Uzun Süre Kullanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Erkek Chelsea botlar modeli ve yapıldığı malzeme göz önünde bulundurulduğunda hafif bir modeldir. Kış aylarında erkek kombinlerinin tamamlayıcısı haline gelen Chelsea botlar genellikle günlük hayatta kullanılır. Kışın getirdiği soğuk havayı engelleyip ayakları sıcak tutar. Bu nedenle kışın en çok giyilen bot modellerinden biridir. Sıkça kullanılan Chelsea botları uzun süre kullanmak için öncelikle botu uygun ortamlarda giymek gerekir. Zeminin sert olduğu yerlerde Chelsea bot giymek uygun olmayacaktır. Bunun dışında Chelsea botun bakımını düzenli aralıklarla yapmak gerekir. Kirden arındırılmış ve havalandırılmış bir bot şüphesiz uzun süre dayanacaktır. 

Yırtılan Chelsea Bot Nasıl Yapıştırılır?

 

Uzun süre kullanılan erkek Chelsea botlarda yıpranmalar meydana gelebilir. Deri dışında başka materyalden yapılmış botlarda yırtık meydana gelmişse, esnek bir yapıştırıcı kullanmak gerekir. Sert bir yapıştırıcı olan Japon yapıştırıcı yumuşak yapılı Chelsea botlar için uygun değildir. Bu nedenle, yırtılan botlarda esnek bir jel Japon yapıştırıcı kullanmak daha doğrudur. Suni deri ile yapılmış erkek Chelsea botlarda gerçek deriye oranla daha hızlı bir şekilde yıpranmalar meydana gelecektir. Gerçek deri ile üretilmiş olan botlarda yıpranma veya aşınma gibi durumların oluşması çok uzun zaman alır. Derisi soyulmuş bir botun soyulduğu kısım çok derin değil ise boyama ve cilalama işlemleri yapılabilir. Bunun dışında deri ayakkabı mutlaka bir ayakkabı tamircisine götürülmelidir. Kaliteli gerçek deriden yapılmış botlarda yırtılma oluşabilmesi için üzerinden uzun zaman geçmesi gerekir. Nevzat Onay’ın tamamen hakiki deriden üretilmiş ayakkabılarında böyle durumlarla karşılaşma riski çok azdır. Gerçek deri ile üretilen ayakkabılar olduğundan uzun yıllar kullanılacak dayanıklılıktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR