₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
₺4.499 KDV Dahil
₺4.799 KDV Dahil
₺2.499 KDV Dahil
₺4.299 KDV Dahil
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Antik Siyah 201
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Süet K.Kahve 503
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Süet K. Lacivert 515
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Süet Siyah 501
10
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Süet Siyah 501
10
₺4.599 KDV Dahil
₺4.799 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik Kahve 202
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Floter Siyah 701
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Floter Siyah 701
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Vidala Siyah 101
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Antik Siyah 201
10
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Floter Kahve 702
10
1 2 3 4 >

Erkek Klasik Bot Modelleri ve Fiyatları

Erkek Klasik Bot Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Soğuk kış günlerinde giymek için erkek klasik bot seçerken şunlara dikkat etmek gerekmektedir:

 • Botun ayak anatomisine uygun olanı alınmalıdır. Bu sayede ayaklar gün boyu rahat olur.
 • Botun ayak tabanını ve kemerini desteklemesi gerekir. Böylece ayak sağlığı açısından oluşabilecek sıkıntıların önüne geçilmiş olur.
 • Erkek klasik botun ayağı sıcak tutacak şekilde ısı yalıtımlı olması gerekir.
 • Bot alırken nefes alabilen bot modelleri tercih edilmelidir.
 • Kaymaz tabanlı olmalıdır.
 • Botların su geçirmeyen materyalden yapılmış olması gerekir.

 

Erkek Klasik Bot Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

Erkek klasik bot fiyatları; modellere, tasarımlara ve teknoloji detaylarına göre belirlenir. Üretiminde el emeğinin yüksek olması fiyatı etkileyen bir diğer unsurdur. Klasik botun yapımında kullanılan malzeme, botun dayanıklılığı, şekli ve markası fiyat etkileyen faktörlerdendir.

 

Erkek Klasik Bot Fiyat Aralıkları Nelerdir?

 

Erkek klasik bot fiyatları belirlenirken öncelikle ayakkabının kumaşı ve dayanıklılığı dikkate alınmaktadır. Fiyatın belirlenmesinde üretim, malzeme kalitesi, pazarlama ve üretildiği sezon gibi faktörler etkili olmuştur. Erkek klasik bot modelleri sade ve şık tasarımlarıyla hayatın birçok alanında sıklıkla kullanılır. Ortalama bir erkek klasik botunun fiyatı 150 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

Erkek Klasik Bot Özellikleri Nelerdir?

 

Erkek klasik bot özellikleri şu şekildedir:

 • Yapımında deri, süet, nubuk, poliüretan, suni deri gibi materyaller içerir.

 

 • Zemine sağlam basmayı sağlayan kaymaz tabandan oluşur.
 • Su geçirmez kaplamalı tasarımları mevcuttur.
 • Darbe etkisini azaltan dayanıklı tabanı bulunur.
 • Hafif olması erkek klasik botların en önemli özelliklerindendir.
 • Birçok kıyafetle kombinlenebilir.

 

Erkek Klasik Botlar Her Ayak İçin Uygun Mudur?

 

Erkek klasik botlar, farklı ayakkabı numaraları sayesinde her ayağa uyum sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, denenen ayakkabının ayak anatomisine uygun olup olmadığıdır. Botun esneklik durumu, ayağın bot içerisinde rahatça durmasına izin verecek şekilde olmalıdır. Taraklı ayağa sahip olanlar sivri uçlu botlardan kaçınmalıdır. Bunun sebebi, ayağın bot içerisindeki konforunu aza indirerek kişiye rahatsızlık vermesini engellemektir. Esnek yapıya sahip ve ayak yapısına uygun numarada bot seçmek ayağın konforu için gereklilik oluşturan bir durumdur.

 

 

Erkek Klasik Bot Satın Alırken Uygun Ayakkabı Numarası Nasıl Belirlenir?

 

Erkek klasik bot alırken ayağa uygun olup olmadığını anlamanın basit yolları vardır. Her insanın ayak yapısı farklıdır. Bu nedenle ayakkabı tasarımları yapılırken bu ölçüt dikkate alınır ve ayakkabılar buna göre tasarlanır. Ayak ölçüsü hesaplanırken ayaktaki en uzun parmak temel alınır. Ayakkabı, ayağın en uzun parmağından yarım santimetre daha uzun olmalıdır. Bu yarım santimetrelik boşluk, ayağın ayakkabının içinde rahatça hareket edebilmesini sağlar. Erkek klasik bot satın alırken bu ölçütü dikkate almak gerekmektedir. 

 

 

Kombinlerin Tamamlayıcısı Erkek Klasik Botların Önemi Nedir?

 

 

Erkek klasik botlar kışın vazgeçilmez parçalarından biridir. Doğru model seçildiğinde mevsimin getirdiği hava şartlarına hazırlıklı olunmasını sağlar. Klasik erkek botlar ile birçok etkinlikte yer alınabilir, çünkü olumsuz hava koşullarının etkisini en aza indirir. Klasik erkek botlar, şıklıktan ödün vermek istemeyenler için en uygun bot modelidir. Hem konforu hem de şıklığı bir arada yakalamayı sağlar. Karlı ve yağmurlu günlerde ayakları soğuktan korumaya yardımcı olur. 

 

Erkek Klasik Botlar Hangi Cüzdanlar İle Kombinlenebilir?

 

Erkek cüzdanlar, genellikle kemer, ayakkabı ve saat gibi aksesuarlarla birlikte kombinlenir. Kombine uygun cüzdan seçimi yapmak için ilk dikkat edilecek şey bir bütün olarak kombine bakmaktır. Günlük kullanımda çanta taşımak istemeyenler küçük spor erkek cüzdanları kullanabilir. Cüzdan küçük olduğundan taşıması kolaydır. Erkek klasik bot ile geçirilecek bir gün için hakiki deri erkek cüzdan modelleri en iyi tercih olacaktır. Hakiki deri cüzdan ve klasik botun uyumu kişiye dış görünüşüne özen gösteren bir duruş katacaktır. Spor yaparken küçük boyutta tercih edilirken iş hayatında daha klasik görünümü olan erkek deri cüzdanlar uygun olacaktır. Bazı erkek deri cüzdan modellerinin üzerine kişinin ismi işlenir, bu model deri cüzdanlar iş hayatında sıklıkla kullanılan modellerdendir. Erkek klasik bot ile kullanılacak cüzdanın renk seçimini ayarlamak bir başka önemli konudur. Sıcak havalarda dışarıda yapılacak etkinlikler için açık renkli cüzdanlar tercih edilirken kış aylarında erkek klasik botlar ile daha çok koyu tonlar tercih edilir. Bu noktada cüzdan ile erkek klasik botun renk uyumu önemlidir ancak kişinin yapacağı tercihe göre renk seçenekleri elbette değişebilir.

 

 

En Çok Tercih Edilen Erkek Klasik Bot Türleri Nelerdir?

 

En çok tercih edilen erkek klasik bot modelleri şu şekildedir:

Kışın en çok kullanılan erkek klasik bot modelleri arasında hakiki deri klasik botlar, Chelsea botlar ve günlük klasik bot modelleri vardır. Hakiki deri klasik botlar ayağı sıcak tutma ihtiyacına en iyi yanıt veren bot modelidir. Tamamen deri olması klasik botun uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Chelsea botlar; günlük ve iş hayatı için kullanımda büyük yere sahiptir. Bağcıksız bir model olduğu için kullanımı çok basittir ve erkeklerin en çok tercih ettiği modeller arasındadır. Günlük klasik botlar, birçok etkinlikte kullanılabilecek, oldukça rahat ve kullanışlı bot modelidir. Bağcıklı modelleri sportif bir görünüm elde edilmesini sağlar. Soğuk havalarda yapılan kombinlerin ayrılmaz parçasıdır.

 

Erkek Klasik Bot Hangi Kıyafetlerle Giyilir?

 

Erkek modasında rahatlık ve şıklığı bir araya getiren modeller ön plana çıkmaktadır. Şehrin koşuşturmacalı havasında ayağı rahat hissettirecek ve aynı zamanda da şıklıktan ödün vermeyen erkek klasik botlar bu durumlarda en çok tercih edilen modeller arasında bulunur. Yüksek tabanlı günlük klasik erkek botlar genellikle dar paça kot pantolonlarla kombinlenir. Burada önemli olan nokta pantolon paçasının botun üstüne gelmeyecek şekilde olmasıdır. Kar botlarına oranla daha kibar bir duruş sergileyen erkek klasik botlar iş hayatında sıklıkla kullanılır. Takım elbisenin altına süet klasik bir bot veya klasik deri bot uygun olacaktır. Kahverengi kıyafetlerin altına lacivert ve siyah ayakkabı renk açısından uyum sağlamayacağından giyilen kıyafetin bir ton koyu rengi ayakkabıda kullanılabilir. Bağcıklı günlük klasik erkek botlar kot pantolonlarla en iyi uyumu yakalayacaktır. 

 

Erkek Klasik Botlar Spor İçin Uygun Mudur?

 

Klasik ve şık bir görünümü bir arada veren erkek klasik botlar, daha çok şehir ve iş hayatında kullanılır. Klasik erkek bot modelleri günlük hayatın karmaşasında işleri halletmek için uygun olsa da spor yaparken kullanmak için yeterli konforu ve uyumu sağlayamayacaktır. Spor yaparken çok fazla hareket edildiğinden klasik ayakkabının yapısı bu hareketlere uygun değildir ve botun yapısında kırılmalar meydana gelebilir. Ayrıca koşu gibi hız gerektiren sporlar yapılırken özellikle koşu ayakkabıları gibi daha çok spor modeller giyilmelidir aksi takdirde ayakta burkulmalar meydana gelebilir veya kişi düşüp kayabilir. Bu nedenle her botu kendi kullanım alanında kullanmak büyük önem taşır.

 

Erkek Klasik Botların Bağcıkları Nasıl Bağlanır?

 

Erkek klasik botların ayakta sabit bir şekilde durmasını sağlamak için bağcıkları doğru bir şekilde bağlamak gerekmektedir. Bağcıkları çok sıkı bağlamak birçok sorunu beraberinde getireceği gibi gevşek bağlamak da aynı sorunlara neden olacaktır. Bu nedenle bağcıkları normal sıklık seviyesinde ve en son iki kere bağlayarak bu sorunların önüne geçilmiş olur. Erkek klasik bot modellerinden Chukka botlar Chelsea botların bağcıklı versiyonudur. Günlük deri ve kösele deri botlarda kullanılan en yaygın ve kullanışlı bağlama modeli tavşankulağı bağlama modelidir. Tavşankulağı yaparken öncelikle bağcıklara bir düğüm atılır. Ardından bağcık ikiye katlanır ve tavşankulağı haline getirilir. Daha sonra diğer bağcık da aynı şekilde katlanır ve ikisi bir araya getirilerek düğüm atılır. Böylece klasik botun duruşuna uygun zarif bir bağlama şekli ortaya çıkar.

 

Erkek Klasik Bot Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Erkek klasik bot temizliği dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Her botun kendine özel temizleme yöntemi vardır. Nubuk botların temizliğinde ilk olarak bağcıklar çıkarılır. Daha sonra nubuk için özel olarak üretilen nubuk bezler ile bot temizlenir. Ardından su bazlı losyonlar ile botun bakımı yapılır. Süet klasik erkek botların bakımında yapılacak ilk işlem, botun üstündeki lekenin kurumasını beklemektir. Klasik süet erkek bot ıslakken temizlenmemelidir. Ardından süet fırçası lekenin üstüne sürülerek leke çıkartılır. Eğer lekeden geriye iz kalmışsa bu leke süet silgisi kullanılarak temizlenir. Son olarak süet spreyi kullanarak süet klasik botun bakımı tamamlanmış olur. Hakiki deri ve suni deri erkek klasik botların temizliği yapılırken öncelikle botun üzerindeki kir ve lekeler yumuşak kıllı bir ayakkabı fırçası ile temizlenir. Ardından deri bot yumuşak bir bez ile yuvarlak hareketlerle silinmelidir. Daha sonra deri bot odada kurumaya bırakılmalıdır. Klasik deri botları güneş altında veya herhangi bir ısıtıcının yanında kurutmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır çünkü bu, botun renk atmasına ve çatlamasına neden olabilir. Deri klasik botları temizlemek için kullanılan doğal yöntemlerden biri de vazelindir. Vazelini bir bezin veya pamuğun üstüne sürdükten sonra botun üzerinde yumuşak bir şekilde yedirilerek botun temizliği tamamlanmış olur. 

 


 

Erkek Klasik Botlarda Niçin Koku Oluşur?

 

Erkek klasik botlarda kokunun oluşması şu nedenlere bağlıdır:

 • Botun nemli veya ıslak bırakılması
 • Botun hava almayan malzemeden yapılmış olması
 • Botun hava almaya izin vermeyecek şekilde sürekli giyilmesi
 • Ortama uygun seçilmeyen bot giyilmesi
 • Botun içine ayağın kokmasına neden olacak çorapların giyilmesi
 • Botun temizliğine dikkat edilmemesi

 

 

Erkek Klasik Botlarda Koku Nasıl Önlenir?

 

Erkek klasik botlarda kokunun önlenmesi için şunlar yapılabilir:

 • Hava alan, koku hapsetmeyen hakiki deri erkek klasik bot modelleri seçilmelidir.
 • Giyilen bot oda sıcaklığında kurumaya bırakılmalıdır.
 • Ortama uygun seçilen bot giyilmelidir. Erkek klasik botlar, daha çok günlük hayatta ve iş hayatında sıklıkla kullanılır. Kar ayakkabıları zorlu araziler için uygun yapıdadır.
 • Mümkünse iki çift bot alınmalı, her biri sırayla giyilmelidir.
 • Botun içine ayağın hava almasını sağlayacak ipek kumaş çorap giyilmelidir.
 • Botun içine bir kaşık karbonat koyup bir gün boyunca bekletilmelidir. Bir gün sonunda bot silkelenip giyilmelidir.
 • Bot devamlı olarak temizlenmeli, parlatılmalı, bakımı yapılmalıdır.

 

Yırtılan Erkek Klasik Botlar Nasıl Tamir Edilir?

 

 

Uzun süreli kullanılan erkek klasik botlarda yırtılmalar veya aşınmalar meydana gelebilir. Bu durumun meydana gelmesinde botun kullanım şekli çok önemlidir. Ortamına uygun bot giymek ve her gün uzun süreli kullanımdan kaçınmak botun dayanıklılığı için ilk dikkat edilecek noktadır. Yırtılmış erkek klasik bot süetten yapılmış ise; ayakkabı yapıştırıcısı ile yırtılan kısım yapıştırılır. Sert yapılı tutkal yapıştırıcılar kullanılmamalıdır. Klasik süet botta eğer yırtık büyük ise botu ayakkabı tamircisine götürmek en doğru yol olacaktır. Deri botlarda yırtılma ve deforme olma gibi olaylar ancak çok uzun yıllar kullanıldıktan sonra meydana gelmektedir. Deri ayakkabılar yapısı gereği dayanıklı olduğundan yırtılma gibi durumlar suni deri modellerde meydana gelir. Nevzat Onay'ın ürünleri tamamen hakiki deriden yapılır. Bir botun tamamen deriden yapılması botun uzun yıllar kullanılmasını sağlayacak, ayakları kışın soğuğundan en iyi şekilde koruyup ayaklara en üst seviyede konfor sağlayacaktır. Deri botlarda meydana gelen yırtılmalar için yırtık büyümeden en yakın zamanda botu ayakkabı tamircisine götürmek gerekmektedir. Elde işlem yapılmak isteniyorsa yırtılan kısma deriye benzer bir deri yapıştırılarak yama yapılabilir. Ancak yapıştırıcı derinin deforme olmasına neden olacaktır. Bu nedenle deri erkek klasik botların onarımında gidilmesi gereken en sağlıklı yol botu ayakkabı tamircisine götürmek olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR