Blog Sayfası

Erkek Kösele Ayakkabı Modelleri Nedir?

Tüm ayakkabıların zeminle temasını sağlayan tabandır.  Çoğu modern ayakkabının tabanı doğal deri(kösele) doğal kauçuk, poliüretan veya polivinil klorür(PVC) bileşiklerinden ve çeşitli malzemelerden yapılabilir.

Erkek Klasik Ayakkabı Modelleri Nedir?

Erkek klasik ayakkabı, klasik görünümü tamamlayan, tasarımı sade ve genelde keskin hatlara sahip olan ayakkabı türleridir.

Klasik erkek ayakkabı türlerinin çoğu, 19. yüzyılda çeşitli Avrupa moda başkentlerinde tasarlanmaya başlamıştır.

Sonbahara Uygun Ayakkabı Markaları

Sonbaharın yeni yeni yüzünü göstermeye başladığı bugünlerde ayakkabı modelimizin değerini daha çok anlayacağımız kesin.

En İyi Spor Ayakkabı Markaları Nelerdir?

Spor ayakkabı pazarı geniş ve çok çeşitlidir. En iyi spor ayakkabı markalarının bir listesini satışlara veya başka bir keyfi ticari başarı ölçütüne göre değiştirebiliriz, ancak daha büyük her zaman daha iyi değildir. 

Günümüzde ayakkabılar için pek çok 'ileri teknoloji' özellik var – öyle ki bazı ayakkabılar ayakkabıdan çok makina gibi görünebiliyor.

Ortopedik Ayakkabı Nedir?

Destekleyici, tam oturan ayakkabılar, insanları hareket halinde ve ağrısız tutmada hayati bir rol oynar. Ancak belirli ayak koşullarına ve ayak tipine sahip kişiler için uygun ayakkabı giymek bazen yeterli olmamaktadır. Ayak veya parmak deformitesi, komplike veya ciddi ayak yaralanması, aşırı geniş bunyonlar, açık yara veya ayaklarınızı etkileyen nörolojik bir hastalığınız varsa ortopedik ayakkabılara ihtiyacınız olabilir.

Outdoor Ayakkabı Nedir?

Doğada, birkaç malzeme ve gerekli kıyafetlerle yapılabilecek sporlar genelde outdoor sporlar olarak bilinir. Bu sporlar sırasında özel ayakkabılar kullanmak gerekebilir. Outdoor ayakkabılar, nispeten kolay, düz arazide birkaç saatten maksimum iki güne kadar süren doğada  kısa bir yürüyüşe çıkıldığı zamanlar ya da kolay spor aktiviteleri  için tasarlanmış spor ayakkabı kategorisine giren ayakkabılardır. 

Doğanın yürüyüş sırasında karşımıza ne gibi zorluklar çıkaracağı konusunda endişelenmeden yürüyüş yapmak için doğru donanıma sahip olmak şarttır. Bu donanımın en başında outdoor ayakkabılar gelmektedir.

Rugan Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Rugan, parlak bir görünüm kazandırmak için işlenmiş ince taneli bir deridir. Işığı yakalayan cam benzeri bir kaplama ile karakterize edilen rugan, tıpkı normal deri gibi tüm renklerde gelir. Ayna benzeri kaplamaya ek olarak, rugan aynı zamanda neredeyse su geçirmezdir ve yine de çok esnek bir dokuyu korur. Rugan derinin görsel yönü, onu resmi durumlar ve ortamlar için aranan bir malzeme haline getirmiştir.

Ayakkabı Bağcığı Nasıl Bağlanır?

Ayakkabı bağı olarak da adlandırılan ayakkabı bağcığı, ayakkabıları, botları ve diğer ayakkabıları ayağa sabitlemek için yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Tipik olarak, her bir ayakkabı için bir tane olmak üzere, her iki ucunda aglet olarak bilinen sert bölümlerle tamamlanan bir çift ip veya kordondan oluşurlar. Her ayakkabı bağı tipik olarak ayakkabının her iki tarafında bir dizi delik, halka veya kancadan geçer. Bağcıkların gevşetilmesi, ayakkabının ayağın takılması veya çıkarılması için yeterince geniş açılmasını sağlar. Bağcıkların sıkılması ve uçlarının bağlanması, ayağın ayakkabı içinde sıkıca sabitlenmesini sağlar.

Ülkelere Göre Ayakkabı Numaraları ve Ölçüleri Nelerdir?

Dünya çapında kullanılan bir dizi farklı ayakkabı numarası sistemi vardır. Tüm ayakkabı bedenleri, ayakkabının uzunluğunu belirtmek için bir sayı kullanırken, tam olarak ayakkabıda neyi ölçtüklerine, hangi ölçü birimini kullandıklarına ve 0 (veya 1) bedeninin nerede konumlandığına göre farklılık gösterirler. Bazı sistemler ayrıca ayakkabı genişliğini bazen bir sayı olarak, ancak çoğu durumda bir veya daha fazla harfle belirte bilirler. Bazı bölgeler, farklı ayakkabı türleri için farklı ayakkabı boyutu sistemleri kullanabilirler (örn. erkek, kadın, çocuk, spor ayakkabıları). Uygulamada, ayakkabılar satın alınmadan önce beden ve kalıp açısından denenmelidir. Ancak denemenin mümkün olmadığı durumlarda ayakkabı numaraları ve ölçüleri önemli olmaktadır.

Ayakkabının İcadı ve Tarihi

Ayakkabılar insanların ayaklarını rahatlatmak ve korumak için tasarlanmış bir yaşam ögesidir. Ayakkabılar aynı zamanda dekorasyon ve moda unsuru olarak da kullanılmaktadır . Ayakkabıların tasarımı zaman içinde ve kültürden kültüre büyük ölçüde değişmiştir ve ayakkabıların görünüşü genel olarak işleve bağlı kalmıştır. İnsan ayağı çeşitli arazi ve iklim koşullarına adapte olmasına rağmen, ayakkabıların koruduğu keskin alanlar ve aşırı sıcaklıklar gibi çevresel tehlikelere karşı hala savunmasızdır.

Ayakkabı Kokusu Neden Oluşur? Ayakkabı Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapılmalıdır?

Ayakkabılar ne kadar çok giyilirse, o kadar çok kokmaya başladıkları fark edilebilir.  Aşırı kullanım, ter, deri dökülmesi, kir, bakteri, mantar ve havalandırma eksikliği, hepsi ayakkabıların kokmasına neden olabilir

Ayakkabı kokularının temel nedeni genellikle terleyen ayaklardır. Kısmen kokunun nedeni ayakkabı yapılırken kullanılan malzemedir.

Nubuk Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Nubuk Ayakkabı temizliğine öncelikle ayakkabının üzerinde bulunan kaba kirlerden kurtularak başlanması gerekmekte. Nubuk ayakkabı nasıl temizlenir ve hangi yöntemler vardır gibi temel sorulara bu yazımızda değiniyor olacağız. Nubuk Ayakkabının temizliğinde en doğru yöntem silgi veya nubuk süngeriyle temizleme yöntemidir.

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor ayakkabılar zaman içinde kullanıma bağlı olarak kirlenebilir. ayakkabın uzun süre kullanılması, temiz olmayan alanlarda giyilmesi veya açık renkli olması kirlenmelere neden olabilir. Ayakkabıların zaman içinde fazla yıpranmasını engellemek ve en üst düzeyde performans göstermelerini sağlamak için, temizlik de dahil olmak üzere bazı uygun bakım önerileri vardır.

Deri Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Güzel ve dayanıklı olduğu için deri ayakkabılar herkes tarafından çok tercih edilir. Deri ayakkabıların nasıl temizleneceğini bilmek, ayakkabının güzel görünmesini ve uzun yıllar kullanılabilmesini sağlar.

Bez Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Bez kullanılarak üretilen ayakkabılar, sandaletler, spor ayakkabılar veya loaferlar olabilir. Ancak stil ne olursa olsun, bezden üretilen ayakkabılar eninde sonunda deri olanlara göre daha çabuk kirlenecektir. Deriye göre kiri daha çabuk geçiren yapılarına rağmen bez ayakkabıları temizlemenin yöntemleri vardır. Bez ayakkabıları temizlemek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler:

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Deri, pürüzsüz ve sert, yağlı, cilalı bir görünüme sahiptir. Bununla birlikte, süet, malzemenin sıcaklığı tutmasını sağlayan daha bulanık veya tüylü bez görünümüne sahiptir. Her iki malzeme de dayanıklı olsa da, süet biraz daha hassastır ve sıvıları emmesi ve lekeleri tutması daha olasıdır. Deri bir ayakkabıdan hemen yuvarlanabilecek bir sıvının süet içine girmesi muhtemeldir.

Süet ayakkabılarınızı temizlemeniz gerekebilecek en yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

Hakiki Deri Çeşitleri Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Hakiki deri çeşitleri, büyükbaş, küçükbaş ve egzotik hayvanlar kullanılarak üretilen deri çeşitleridir. Hakiki deri, üzerinden bulunan deridir ibaresi, sertifikası, eğer iyi bir gözlemci iseniz kokusu ve dokusu yardımıyla anlaşılabilmektedir.

Damat için tavsiye: Düğün için elbise ve resmi ayakkabı seçmeyi öğrenin

Evlilik, törenin kahramanı olan gelin için önemli bir olaydır, ancak yeni kocanın da üzerine düşeni yapması gerekir. Erkek resmi kıyafeti ve Damat ayakkabıları , kıyafeti kişiselleştirmek için bazı stil detaylarının ekleneceği düğün görünümünün başarısı için temel öneme sahiptir.

Yaz erkek ayakkabıları: olmazsa olmaz modeller

İlkbahar / Yaz 2021 yeni erkek ayakkabı koleksiyonlarına bakarak denizin havasını ve hafifliğini soluyabilirsiniz. Hem yazın hem de yazın vazgeçilmezi olan makosen, sneaker ve yelkenli makosen gibi sıcak mevsim için ideal ayakkabılara konfor ve zarafet eşlik ediyor.

Ofis için şık erkek ayakkabıları: olmazsa olmaz modeller

Şık erkek ayakkabıları, erkek gardırobunun vazgeçilmez bir aksesuarıdır; etkinlikler ve törenler gibi önemli durumlarda giyilebilirler ve herhangi bir görünüme üstünlük sağlayabilirler. Ofis için olmazsa olmaz şık ayakkabılar nelerdir birlikte öğrenelim !

Sahip Olmanız Gereken 5 Günlük İş Ayakkabısı


Belirli bir kıyafet kuralına uymaya çalışırken , ayakkabıları kesinlikle belirtilen stille eşleştirmelisiniz. Bu şekilde, mükemmel bir şekilde giyinecek ve mükemmel şekilde eşleşen kıyafetinizi vurgulayacaksınız.

Kahverengi Pantolon Siyah Ayakkabı

Renk uyumu kıyafet seçiminde çok büyük bir öneme sahiptir. Uygun renkleri bulduğunuzda çok şık bir görünüm elde edecekken eğer renk uyumu tutturamazsanız eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Bu eleştirilerden uzak kalmak için bilinen renk kombinasyonlarını her gün tekrar etmek heyecan vermekten oldukça uzaktır. Bu nedenle siyah pantolon ile kahverengi ayakkabı kombini yeni bir şeyler denemek için oldukça ideal bir başlangıçtır. Muhtemelen siyah pantolon ve kahverengi ayakkabıları giymeden önce bu ikiliyi defalarca duymuş olsanız da bizim bunları yazıyor oluşumuz, daha önce duymadığınız önerileri size iletmektir. Dolabınızı yeni bir kombin ile süslemeye hazırsanız daha fazla beklemeyin. Şimdi size kahverengi ayakkabılar ile siyah pantolon nasıl kullanılır onu anlatacağız.

Erkeklerin Kurtarıcısı Kışlık Erkek Bot

Moda Türk erkeği için öncelikli bir alan değil. Kadınlar da büyük bir sorunsal haline gelen ‘Nerede, ne giyinmeli’ erkelerinde gizli bir sorunsalı halini aldı. Şık bir ortama girecek olan erkeler, işin içinden çıkamayacak bir hale geliyor.

Klasik erkek ayakkabı-İtalyan giyim tarzı

Her kadının gözlerini büyülemeyi başaran İtalyan erkekleri, giyim tarzlarıyla da göz dolduruyor. Peki bu İtalyan erkekleri nasıl giyiniyor? Türk erkeklerinin gizli merakı olan İtalyan giyim tarzı, her Türk erkeğinin uzak kalmak isteyeceği türden olabilir. 

iş Görüşmelerine Uygun Erkek Ayakkabı

Geçim sağlayabilmek için öncelikle bir işe girmek şart oldu. İyi bir iş sahibi olmak istiyorsanız, iyi bir şekilde giyinip kendinizi ifade etmelisiniz. Peki iş görüşesine giderken nasıl giyinilir?

Büyük Cüzdan Modelleri

Cüzdan kullanmak bir tercih durumundan çok bir zorunluluktur aslında. Yanımızda taşıdığımız nakit parayı, bozuklukları, kimlik belgelerini ve kredi kartı gibi ihtiyaç duyacağımız her şeyi taşıyan küçük bir çanta görevindedir.

Cüzdan Modelleri

Günlük hayatınızda hangi aksesuarları kullanmayı tercih edersiniz? Asla vazgeçemeyeceğiniz bir aksesuarınız var mı?

Cüzdan Deri Olduğunda Güzeldir

Cüzdan Deri Olduğunda Güzeldir Hemen hemen herkesin kullandığı nadir aksesuarlardan biri olan cüzdan modelleri kişilerin zevkine göre değişiklik gösterebilir.

Rugan Ayakkabı Modelleri

Giyim tarzını tamamlayan en önemli parçalardan biri olan ayakkabı, erkek kullanıcılar tarafından imaj tamamlamak için özenle seçilir. Şıklığın ve konforun kilit parçası olan rugan ayakkabılar, erkek kombinlerine güçlü bir etki kazandırmakla beraber, her yaşa ve bütçeye uygun olarak çeşitli modeller sunar. Rugan ayakkabılar, uzun vadede kullanım avantajı sayesinde kullanıcıların beğenisini toplar. Hem günlük giyimin hem de takım elbise kombinlerinin vazgeçilmez tamamlayıcısı.

Erkek Ayak Bileği Botlar

Erkek ayak bileği botları, özellikle kış günlerinde yağmurlu ve karlı havalarda, erkeklerin şıklığını tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Son senelerde kullanımı hayli artan erkek ayak bileği botları, birçok kolaylık sağlayan farklı seçeneği de yanında sunar.

Ofis Hayatında Klasik Botlar

Soğuk ve keskin hava şartlarına karşı bir koruma sağlaması sebebiyle en çok tercih edilen ayakkabılar arasında yerini alan klasik erkek botlar, kış aylarının vazgeçilmez parçalarındadır. Kişilerin ayaklarını yağmur, soğuk ve çamur gibi dışardan alınabilecek etkilere karşı nitelikli ve korucu yapıları ile koruyarak sağlık sorunlarını engellemeye yardımcı olmaktadır.

Sonbahar / Kış 2021 Ayakkabı Modası Trendleri

2021 Sonbahar ve Kış erkek ayakkabı modasında, sezonun olmazsa olmazı ayakkabı çeşitleri oldukça geniş bir yelpaze oluşturmuş bulunuyor. Bu senenin erkek ayakkabı modasında trend olan ürünler tasarımları ve renkleri ile göz alıyor.

Klasik Erkek Bot Modelleri İle Tarzınızı Yaratın

Kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan klasik erkek botlar, soğuk ve zorlu hava şartlarına karşı bir koruma sağlaması sebebiyle en çok tercih edilen ayakkabılar arasında ilk sırada gelmektedir. Kaliteli ve korucu yapıları ile ayakları soğuk, yağmur ve çamur gibi dışardan alınabilecek darbelere karşı koruyarak sağlık problemlerini önlemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca klasik erkek bot üretiminde; ıslak ve sert zeminlerde oluşabilecek olum

Kışlık Erkek Ayakkabısı Nedir

Her gardıropta bulunması gereken kışlık erkek ayakkabıları; soğuk ve zorlu iklim şartlarının baskın olduğu kış aylarının kurtarıcı parçasıdır. Kar, yağmur, çamur gibi dış etkenlere karşı koruma, ayakları sıcak tutma, her zemine uygun taban desteği sağlama gibi pek çok özelliğe sahip olan ayakkabılar karşımıza çıkmaktadır.

Erkeklerde Bot Kombini Nasıl Yapılır

Kış mevsimlerinde sıklıkla tercih edilen erkek bot modelleri; olumsuz hava şartlarına karşı ayakları koruyan ve giyim tarzını tamamlayan parçalardan biridir. Ayakları sıcak tutma ve su geçirmeme gibi koruyucu ve kaliteli dokuları sayesinde yağmur ve çamur durumlarında pek çok avantaj sunmaktadır. Ayrıca sert ve ıslak zeminlerde oluşabilecek olumsuz durumlara karşı sağlam ve dayanıklı malzeme kullanılmaktadır. Ayak konforu ve rahatlığı vererek ayak sağlığı problemlerinin önüne geçmeyi sağlarken, aynı zamanda keskin ve net bir duruş yaratmaktadır.

Fidan Kampanyası

Ayakkabı başta olmak üzere deri ürünlerinde Türkiye'nin köklü firmalarından Nevzat Onay, yeni kampanyasıyla online mağazasından alışveriş yapan her müşterisi için bir fidan dikerek doğaya yatırım yapıyor.

Erkek Bot Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk havalarda gardıroplarda yerini alan erkek bot modelleri; kış mevsimi boyunca neredeyse her gün giyilen ayakkabı durumundadır. Su geçirmeme, soğuğa karşı yalıtımlı olma ve ıslak zemine karşı koruma sağlama gibi pek çok avantajı vardır. Kendi has renk ve tasarımlarıyla geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Sade/şık kombinlerde, günlük giyim tarzına ve ofis ortamına uygun çeşitli alternatifler bulundurmaktadır.

chelsea-botlarinizi-essiz-bir-sekilde-kombinleyin

Kış mevsimlerinde tercih edilen farklı renk ve tasarımlara sahip olan pek çok bot modelleri mevcuttur. Sıklıkla tercih edilen botlardan biri de Chelsea bot modelleridir. 60 ve 70’li yılların gözde ayakkabılarından biri olan İngiliz tasarımı Chelsea bot, ayakkabı şıklığının ön planda olduğu günümüzde, erkekler ve kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Aradığınız Ucuz Ayakkabı Modelleri Burada

Gün geçtikçe pahalanan yaşam şartları, alışverişlerimizde bizi daha ucuz daha hesaplı seçimler yapmaya yönlendiriyor. Kıyafet ve ayakkabı alışverişlerimizde indirim günlerini beklememiz bu yüzden.

Deri Örgü Ayakkabı Modeli

Deriyi işleme yeteneği türklere çok eskiden miras kalmıştır. Dayanıklı ve kullanışlı olması için çadır, çizme, ayakkabı, taşıma çantaları, kıyafet gibi günlük yaşamın parçası olarak kullanılan bir çok eşya deri malzemeden yapılırdı.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.