Klasik Ayakkabı Rehberi

Klasik Ayakkabı Nasıl Seçilir? Çeşitli Modellerle Doğru kıyafetler nasıl birleştirilir? İşte her zaman kusursuz görünmek için bir stil rehberi!

Klasik giyim, sadece benimsediğimiz bir giyim tarzı olarak karşımıza çıkmıyor. Günümüz de iş hayatımızda, müşteri yemeklerin de, davet ve özel etkinlikler de tercih etmek durumunda kalıyoruz. Peki bu stili kullanırken ihtiyacımız olan klasik ayakkabıyı nasıl temin etmeliyiz? Hangi takımın altına hangi tarz klasik ayakkabı giyilir? Rugan giysem saçmamı olur.

Sizin İçin Mükemmel Modeli Arayın.

Bir çift klasik erkek ayakkabı almak üzereyken kendinize sormanız gereken soru: “ Stil veya karakteri olmayan seri üretilmiş endüstriyel bir model mi arıyorum? Ya da tam tersine, ihtiyacım olan klasik tarzı tamamlayacak ve ona değer katacak benzersiz bir parçamı arıyorum?

Tamda bu noktada kaliteli malzeme seçilerek, modern tasarıma sahip, el yapımı Nevzat Onay Klasik Ayakkabıları yardımınıza koşuyor. :)

 

Tercih edebileceğiniz üç farklı tipte Klasik Erkek Ayakkabı Modelini sizin için tanımlıyoruz.

.Oxford Ayakkabı

Bağcık deliklerinin bulunduğu kulakçığın alt kısmının gövdenin altına dikilmesiyle kapalı bir bağcık modeli sunar. Bu yapı Oxford Modeli diğer ayakkabı modellerinden ayıran farktır.

Zarafet, Sadelik ve her durumda mükemmel hissettiren şık Beyefendilerin ayakkabısı.

Oxford Modeli hem ofis hem de düğün gibi özel günler için uygun, çok yönlü bir modeldir. Bu ayakkabı Derby'den daha zarif ve daha resmidir, bu yüzden özel olarak tasarlanmış elbise veya smokin ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Örnek Nevzat Onay Oxford Ayakkabı:https://www.nevzatonay.com/oxford-ayakkabi

 Bknz: Oxford Ayakkabı Klavuzu

 Oxford Ayakkabı

 

Derby Ayakkabı

 En popüler Bağcıklı Erkek Ayakkabı modeli arasında yer alır ve en yaygın modeldir. “Klasik Bağcıklı” kategorisine ait olsa da Oxford modelden kullanımı daha kolaydır. Daha az klasik ve daha az resmi kıyafet ve gömleklerle kullanabilirsiniz. Açık bağcık yapısı ayağınızın içeri rahatça kaymasını sağlamaktadır.

 

Loafer Ayakkabı

Loafer ayakkabı ne demek

Loafer, bağcıksız ayakkabılara verilen addır.  Bazen slip-ons olarak da adlandırılır.

Genellikle, topukları alçaktır veya yoktur.

Loafer Ayakkabı, sadece erkeklerin değil aynı zamanda kadın ve çocukların da giyebileceği tasarıma sahip modellerdir.

Kullanım kolaylığı ve günümüze uyarlanan tarzı sebebiyle en çok tercih edilen modellerden biridir.

Geçmiş dönemlerde sadece alçak ökçeli tercih edilse de günümüz de ökçesiz veya kalın tabanlarıyla özelikle renkli tabanlarıya dikkat çekiyor.

Daha cool ve stil sahibi bir görünüm yakalamak için kalın tabanlı ve değişik detayları olan loafer ayakkabılarınızı jean'lerle ve kısa paça pantolonlarınızla kombinleyebilirsiniz.

Loafer Ayakkabı için sadece günlük kullanımda değil aynı zamanda Açma Deri den yapılmış Loafer Ayakkabıları Klasik Giyim de kombin edebilirsiniz.

İş hayatının koşturmacasında her stile kolaylıkla uyum sağlayan Loafer ayakkabılar git gide daha fazla önem kazanmaktadır.

Ofis Ayakkabısı olarak Loafer

Her ayakkabının Ofis giyimi için uygun olmadığı her kes tarafından kabul ediliyor. Sadece Klasik ayakkabı giymek yerine Loafer ayakkabı ile doğru kombinlerle Ofis stilinizi güçlendirebilirsiniz.

Loafer Ayakkabı  genel bir tarzıda yansıtsa kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır:

En bilinen Loafer çeşitleri için Penny,Hazel,Tassel ve Slipper diye biliriz.

https://www.nevzatonay.com/erkek-loafer-ayakkabi Loafer Ayakkabı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.