Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Beyaz ayakkabılar tüm yıl boyunca hem erkekler hem de için yaz kış vazgeçilmezi haline geldi. ister bir takım elbise , bir sundress veya klasik pantolonla kolayca kullanabilirsiniz.

Beyaz ayakkabıların tek dezavantajı, kaçınılmaz sürtünmeler ve sıyrıklar ortaya çıkmaya başladığında onları nasıl temizleyeceğimizi bilmememizdir; tabi kirden dolayı zamanla griye dönen rengini unutmamamız lazım.

Beyaz ayakkabılar kutunun dışına çıkarıldıktan sonra taze ve bozulmamış görünmeye devam etmek çok zordur.

 

İlk başta beyaz ayakkabılarımı kirlenmekten nasıl koruyabilirim?

Kirlenen Beyaz ayakkabıyı temizlemek yerine önceliğimiz onu korumak olmalıdır. Bu nedenle kutudan ilk kez çıkarttığınız beyaz ayakkabıyı ilk günkü gibi temiz ve beyaz görünmesini istiyorsanız henüz giymeden önce koruyucu sprey ve su itici ürünlerle bakımını yapmanız gerekmekte.Neyse ki, beyaz ayakkabıları temizlemek için çok fazla süslü malzemeye veya belirli bir beyaz ayakkabı temizleyicisine ihtiyacınız yoktur.

 

Neyse ki, beyaz ayakkabıları temizlemek için çok fazla süslü malzemeye veya belirli bir beyaz ayakkabı temizleyicisine ihtiyacınız yoktur.

 

Bu temizleme ipuçlarıyla ayakkabılarınızı parlak beyaz tutmak düşündüğünüzden daha kolay.

 

Nevzat Onay - Hakiki Deri Beyaz Sneaker Erkek Ayakkabı -11730-

Beyaz Deri Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Deri, temizlenmesi daha kolay malzemelerden biridir, çünkü diğer bazı kumaşlar kadar su emmez. Beyaz deri ayakkabılara nasıl kapsamlı bir temizlik yapılacağı aşağıda açıkladık:

Adım 1: Malzemelerinizi tanıyın:

Temizliğe başlamadan önce ayakkabıyı bir araya getiren materyallerin neyden yapıldığını bilmemiz gerekiyor. Deri ve kumaştan yapılan beyaz ayakkabılarda kullanacağımız temizlik yöntemi biraz farklı. Genel olarak temizliği gerçekleştirmek için çok fazla malzemeye ihtiyacımız yok. Kağıt Havlu, cif, pril, diş macunu ve pamuk.

Adım 2: Yüzeydeki kirleri temizleyin.

Bir kağıt havluyu ıslatın, fazla suyu sıkın ve ardından ayakkabılarınızın dışını yavaşça silin. Bu, ayakkabının farklı kısımlarına sıkışmış olan büyük kir parçalarının temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bu adımı tamamladıktan sonra, ayakkabılarınızı 10 dakika kurumaya bırakın.

Adım 3: Tabanı temizleyin.

Taban üzerindeki kiri nemli bir bezle temizleyerek işleme başlayalım. Sonrarısında pamuk veya bulaşık süngeri yardımıyla sadece tabana temas edecek şekilde  bulaşık süngeri üzerinde döktüğümüz cifi dairesel hareketler yardımıyla tabana uygulayalım. Tamamına uyguladıktan sonra yaklaşık 10 dakika bekleyelim ve sonrasında yine nemli bezle temizleyelim. Bu işlemi bir kaç defa yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu: cifin sadece tabana temas etmesi. Deriyle teması derinin yapısını zamanla bozmaya sebep olacaktır.

Sararan ayakkabı tabanı nasıl temizlenir?

Maalesef Güneşin eskitme, yıpratma ve yaşlandırma gibi bir etkisi de var. Beyaz Ayakkabılarımızın tabanı da bundan payına düşeni alıyor. Güneşten gelen ultraviyole ışınlar tabanda zamanla sararmaya sebep olacaktır. Sararan tabanların temizliğinde de yukarıda bahsettiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz. Ek olarak eski bir diş fırçasını ıslatarak ve yine cif yardımıyla dairesel hareketler uygulamak sararmanın kaybolması için yardımcı olacaktır.

 

Adım 4: Deriyi Temizleyin.

Ve şimdi en önemli adıma geldik.Beyaz Deri Spor Ayakkabılarınızı kesinlikle çamaşır makinesine atmayın. Bu fikir ilk başta caiz ve kolay gelebilir, ama bu deri veya kumaş olsun ayakkabıya ciddi anlamda zarar verecektir.

Yöntem 1: Piril ve Diş fırçası.

Bağcıklarını çıkartarak işe başlamamız gerekmekte. Nemli bir bez yardımıyla yine saya üzerinde yer alan kirlerden kurtulalım. Diş fırçasına piril damlatarak ayakkabının üzerinde yine dairesel hareketler yaparak kirlerin çözüldüğünden emin olalım. 5 dakika bekledikten sonra yine nemli bez yardımıyla temizleyelim ve oda sıcaklığında kurumasını bekleyelim.

 

Yöntem 2: Karbonat ile Beyazlatma.

Yöntem olarak ilk başlıktan aslında fark bulunmamakta. Yine Ayakkabının üzerindeki kirleri nemli bir bez aracılığı ile temizliyoruz. Sonrasında Karbonatı bir kaç damla suyla macun kıvamına getirdikten sonra diş fırçası kullanarak Beyaz ayakkabının üzerine uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra nemli bir bezle temizliyoruz. Artık Ayakkabılarınız eskisinden daha temiz ve daha iyi görünüyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.