Tükendi
₺2.499 KDV Dahil
₺2.699 KDV Dahil
Siyah Antik Gar Nubuk
10
Tükendi
₺3.699 KDV Dahil
₺3.999 KDV Dahil
Antik Yeşil 214- Neoplen Yeşil
10
Tükendi
₺3.699 KDV Dahil
₺3.999 KDV Dahil
Antik Siyah 201- Neoplen Siyah
10
Tükendi
₺2.599 KDV Dahil
₺2.799 KDV Dahil
Tükendi
₺2.599 KDV Dahil
₺2.799 KDV Dahil
Tükendi
₺1.199 KDV Dahil
₺1.599 KDV Dahil
Tükendi
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
Antik Kahve 202 - Kroko Kahve 802
10
Tükendi
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
Antik Siyah 201 - Kroko Siyah 801
10
Tükendi
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
Antik Siyah 201 - Chi Bsk Siyah 671
10
Tükendi
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
Antik Siyah 201 -Flt Sirena Siyah 707
10
Tükendi
₺3.499 KDV Dahil
₺3.699 KDV Dahil
Antik K.Kahve 206 - Silky Kahve 752
10
Tükendi
₺4.799 KDV Dahil
₺4.999 KDV Dahil
Antik Siyah 201 -Flt Sirena Siyah 707
10
< 1 ... 4 5 6 7 >

Erkek Bot Modelleri

 

Tarzınızı eksiksiz yansıtan Nevzat Onay erkek bot modelleri, soğuk ve yağmurlu havalarda karakteristik duruşunu korumak isteyen erkeklerin vazgeçilmez yol arkadaşına dönüşüyor.

Erkek Bot Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Bot; özellikle sonbahar ve kışın giyilen, çizmeden daha kısa olacak şekilde üretilmiş bir ayakkabı modelidir. Birçok değişik modeli vardır. Bot alırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • İhtiyaçlar ve tarz göz önünde bulundurularak bot seçilmelidir.
 • Ayak anatomisine uygun olan bot alınmalıdır.
 • Botun kaliteli ve su geçirmez olmasına dikkat edilmelidir.
 • Rahatlığı ön planda olan botlar tercih edilmelidir.
 • Botun termal özellikli ve kaymaz tabanlı olmasına dikkat edilmelidir.
 • Nefes alabilir özellikte modeller tercih edilmelidir.
 • Bot modelinin üzerinde botun su geçirmez olduğunu gösteren “waterproof” logosunun bulunmasına dikkat edilmelidir.

 

 

Erkek Bot Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

Erkek bot fiyatları, botun üretildiği sezona göre fiyat değişikliği gösterir. Bununla birlikte botun yapıldığı malzeme, botun modeli ve botun markası fiyatı belirleyen diğer unsurlardır. Yeni sezon üretilmiş bir bot bir önceki sezondan daha yüksek fiyatta olacaktır. Yapımında işçiliği yüksek olan, iç astarı sağlam, yapımında kaliteli malzeme kullanılan botlar yüksek fiyata satılmaktadır. Bot üretiminde kaliteli ve dayanıklı kumaş kullanan markalarda fiyatlar diğer ayakkabılara oranla yüksek olmaktadır.

 

 

Erkek Bot Fiyat Aralıkları Nelerdir?

 

Erkek bot fiyatlarını belirleyen birçok unsur vardır. Botun yapımında kullanılan kumaş ve botun modeli fiyatı belirleyen en temel unsurdur. Fiyatın belirlenmesinde maliyet, üretilen kumaşın kalitesi, pazarlama, piyasaya sunulduğu tarih ve marka gibi etkenler fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Ortalama bir erkek botunun fiyatı 150 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

 

 

Erkek Bot Özellikleri Nelerdir?

 

Erkekler için üretilen botların en temel özellikleri arasında ayağı dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korumak ve soğuğu engelleyip ayağı sıcak tutmak vardır. Erkek botların diğer özellikleri şu şekildedir:

 • Dışarıdan gelebilecek birçok sert darbeye karşı dayanıklı malzemeden yapılır. Deri, nubuk bu malzemelere örnek olarak verilebilir.
 • Süet, suni deri, plastik gibi malzemelerden üretilen çeşitleri vardır.
 • Birçok farklı model içermesi aranan tarza uygun bot seçimini kolaylaştırır.
 • Ayakları darbeden koruduğu gibi soğuktan da korur.
 • Dişli taban özelliğiyle karlı zeminlerde kaymayı önler.

 


Erkek Botlar Her Ayak İçin Uygun Mudur?

 

 

Erkek bot kategorisi çok sayıda model içermektedir. Farklı ayakkabı numaraları sayesinde her ayağa uyum sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, denenen ayakkabının ayak anatomisine uygun olup olmadığıdır. Botun esneklik durumu, ayağın bot içerisinde rahatça durmasına izin verecek şekilde olmalıdır. Taraklı ayağa sahip olanlar sivri uçlu botlardan kaçınmalıdır. Bunun sebebi, ayağın bot içerisindeki konforunu aza indirerek kişiye rahatsızlık vermesini engellemektir. 

 

Erkek Bot Satın Alırken Uygun Ayakkabı Numarası Nasıl Belirlenir?

 

Erkek bot satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ayakkabı numarasıdır. Ayakkabı numarası, uluslararasında kabul edilen ölçü birimleri kullanılarak belirlenir. Türkiye, Avrupa ile aynı ayakkabı ölçüm standardını kullanır. Giyilecek ayakkabının ayağa tam oturması gerekir. Ayağa bol veya sıkı gelmemelidir. Eğer iki ayak ölçüsü birbirinden farklı ise büyük ayağa göre bot almak gerekir. Ayak parmakları ile ayakkabının ucu arasında yarım santimetre boşluk olmalıdır. Böylece ayağa oturan doğru ayakkabı bu şekilde bulunur.

 

Kombinlerin Tamamlayıcısı Erkek Botların Önemi Nedir?

 

Erkek bot modelleri, günlük kullanımda, şık ve spor kombinlerle sıkça kullanılan bir parçadır. Düztabanlı, bağcıklı ve Chelsea botlar günlük kullanım için en çok tercih edilen bot modelleridir. Klasik takım elbisenin altına giyilecek en uygun bot modelleri ise süet ve deri botlardır. Kullanılan bot, ayağı sıcak tuttuğu gibi tabanı ayak konforunu iyi sağlayacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Özellikle kırsal kesimde yaşayan ve trekking gibi dağ sporlarıyla ilgilenen erkeklerin dayanıklı, kar ve yağmur suyu geçirmeyecek botlar kullanması gerekir. Trekking model botlar bu ortamlar için en uygun modellerdir. 

 

Erkek Botlar Hangi Kemerler İle Kombinlenir?

 

Her botun kendine özgü kullanım alanı vardır. Kombin yaparken doğru seçimler yapmak kişiyi doğru görüntülere ulaştırır. Erkek bot ile kemer uyumu da kombin için dikkat edilecek noktalardan biridir. Eğer kombin şık bir kıyafet ise bu kıyafetin altına klasik erkek bot modelleri tercih edilmelidir. Klasik günlük deri erkek bot ile takılacak en uygun kemer deri kemerlerdir. Bej süet botlar ile botların rengi ile uyumlu kahve tonlarında bir kemer seçmek doğru tercih olacaktır. Günlük kombinlerde giyilen postal botlar ve outdoor botlar ile gümüş tokalı kemerler uyum sağlayan bir görünüm elde edilmesini sağlar.

 

Erkek Botlar Hangi Çantalar İle Kullanılabilir?

 

Birçok farklı modeli bulunan erkek botlarla uyum sağlayacak birçok farklı tarzda çantalar bulunmaktadır. Bot ile çanta kombinlenirken hangi ortamda kullanılacağına bakılmalıdır. Dağ yürüyüşlerinde ve doğa gezilerinde kullanılan yürüyüş botları ile sırt çantaları kullanılabilir. Günlük hayatta giyilen spor ve günlük botlarla kol çantası uyumlu olacaktır. Çok büyük durmayan sırt çantaları da bu botlarla uyumlu bir görünüm sağlar. Klâs ve şık bir kıyafet ile kombinlenmiş klasik botlarla sade ve şık el çantası kullanmak doğru olacaktır. Takım elbise Chelsea bot ikilisi ile kibar bir el çantası şık bir tarz oluşturur. 

 

En Çok Tercih Edilen Erkek Bot Türleri Nelerdir?

 

Birçok türü içinde barındıran erkek bot türleri arasında en çok tercih edilenler şunlardır:

 

Erkek Bot Hangi Kıyafetlerle Giyilir?

 

Erkek botlar birçok tarza hitap eden modelleri içerir. Asker botu olarak da bilinen postal modelleri, dar paça pantolonlarla kombinlenir. Trekking botlar özel kullanım alanlarına sahip, her alanda kullanılması mümkün olmayan botlardır. Kullanılacağı alana göre tabanı tasarlanmıştır. Takım elbiselerin altına giyilecek en uygun erkek bot modeli ise Chelsea model botlardır. Bileği saran dar boğazı ile takım elbisenin tamamlayıcısı rolünü üstlenir. Süet bot modelleri; havanın soğuk olduğu fakat yağmur yağmayan günlerde tercih edilmelidir. 

 

Topuklu Erkek Botlar Hangi Kıyafetlerle Kombinlenir?

 

Erkek botlar; bağcıklı, bağcıksız, topuklu, topuksuz, fermuarlı, fermuarsız gibi birçok kategoriye ayrılır. Topuklu erkek botlar dar paça pantolonlar ile kullanıldığında kişiye farklı bir hava katar. Kumaş pantolonlarla giyilecek olan topuklu erkek botların klasik bot modellerinden biri olması gerekir. Zira kumaş pantolonun altına bağcıklı ve topuklu postal bir bot yakışmayacaktır. Deri ceket ile topuklu bot giyerek sokak stili oluşturulabilir. Ya da uzun erkek paltolarla topuklu bir Chelsea bot iyi bir eşleşme olacaktır. 

 

 

Erkek Bot Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Kışın bot giymenin en önemli hususlarından biri de giyilen botun bakımıdır. Erkek bot modellerini temizlerken birçok basit ve farklı yöntem kullanılır. Burada dikkat edilecek nokta, bakımı yapılacak erkek bot modelinin hangi materyalden yapıldığıdır. Her materyal için farklı temizleme yöntemleri bulunmaktadır. Örneğin; deri bot bakımı yapılırken asla kimyasal bir madde kullanılmamalıdır. Kimyasal maddeler derinin orijinal yapısına işler ve derinin yapısını bozar. Bu nedenle kullanılmaması gerekir. Deri botları temizlerken hafif ıslak bir havlu ile bot temizlenebilir. Ardından deriler için özel üretilmiş spreyler sıkılarak botlar kurumaya bırakılır. Aynı işlem suni deriden yapılmış botlar için de kullanılabilir. Süet ve nubuk botları temizlemede yapılacak ilk işlem, eğer botlar ıslaksa kuruması beklenir. Süet botların üstündeki lekeleri temizlemek için süet fırçaları ve süet silgisi kullanılır. Kesinlikle ıslak mendil kullanılmamalıdır. Nubuk botlar ise özel nubuk zımparası ile zımparalanarak bakımı yapılır. Ardından bakım kremleri kullanılarak bakımı tamamlanmış olur.

 

Erkek Botlarda Niçin Koku Oluşur?

 

Erkek botlarda kokunun oluşması şu nedenlere bağlıdır:

 • Botun su geçiren materyalden yapılmış olması
 • Botun her gün uzun saatler boyu giyilmesi
 • Mekâna uygun olmayan botun giyilmesi
 • Botun içine koku yapacak çorap giyilmesi
 • Botun temizliğine dikkat edilmemesi

 

 

Erkek Botlarda Koku Nasıl Önlenir?

 

Erkek botlarda kokunun önlenmesi için aşağıdakiler yapılmalıdır:

 • Nefes alan, kokuyu içinde hapsetmeyen erkek bot modelleri kullanılmalıdır.
 • Giyilen bot doğal ortamda kurumaya bırakılmalıdır.
 • Farklı mekânlarda farklı model botlar kullanılmalıdır. Günlük kullanımda casual ve spor bot modelleri uygun iken kırsal kesimlerde daha çok trekking model botlar tercih edilmelidir.
 • Bot birkaç gün arayla giyilmeli, havalandırılması yapılmalıdır.
 • Botun içine koku ve terleme yapmayacak kalitede çorap giyilmelidir.
 • Botun bakımı aksatılmamalı, sık sık temizlenmelidir. 

 

Derisi Soyulan Erkek Botlar Nasıl Onarılır?

 

Kış aylarında gün boyu kullanılan botlar, belirli bir süreden sonra yıpranmaya başlar. Gerçek deri botların yıpranması uzun yıllar alır. Nevzat Onay’ın tamamen deriden üretilmiş erkek botları dayanıklılığıyla uzun yıllar kullanma fırsatı sunar. Derisi soyulan botların onarımı soyulan kısma bakılarak onarılır. Eğer deride meydana gelen soyulma çok derin değil ise boyama ve cilalama yapılmaktadır. Burada kullanılacak boyanın kalitesinin çok iyi olması gerekmektedir çünkü kalitesiz boya soyulan derinin onarılmasına kesin bir çözüm sağlamayacak ve renk farklılıkları ortaya çıkacaktır. Deri botlarda derin bir yıpranma olmuşsa ve soyulma geniş çaplıysa botun mutlaka ayakkabı tamircisine götürülmesi gerekmektedir. Derisi soyulmuş bot, yıpranan bölgeye yeni bir deri tabakası koyularak tamir edilebilir. Bu işlem yapılırken eklenen derinin sonradan eklendiği belli olmaması için botun tamircide onarılması gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR