Dikkat! Ayakkabı Alırken Biraz Dikkat

Ayakkabı Alırken Biraz Dikkat
  • Almak istediğiniz ayakkabının ayakla temas eden kısımda sentetik malzeme kullanıp kullanılmadığına bakın. Doğal malzemenin öneminin farkında olanlar ayakkabı alırken bu özelliğe dikkat ediyorlardır. Aksi takdirde gün içerisinde terleyen ayaklarınız hava alamadığından ayak sağlığınızı riske atmış olursunuz.

  • Almak istediğiniz ayakkabının astarını ve iç kısmını elle kontrol ederek, size rahatsızlık verecek pürüz olup olmadığı kontrol edin. Ayakkabı alırken ayak sağlığınız için en önemli kısmın ayakkabının iç tabanı olduğunu unutmayın. İç taban ayağınızın doğal şekline uymalıdır. Öne doğru daralarak parmaklarınızı sıkıştıran modellerden uzak durmalısınız.

  • Tabanı gövdeyle birleştiren dikiş kısımlarında ve genel olarak dikiş bitim yerlerinde hata olup olmadığını kontrol edin. Aynı zamanda ayakkabıyı almadan önce hem astarının hem yüzeyinin boya verip vermediğini anlamaya çalışın.

  • Ayakkabı alma sırasında yapacağınız seçimlerde mevsim ve hava koşullarını düşünmeyi de ihmal etmeyin. Nubuk, süet, deri ve açık renk ayakkabı tercih ederken mevsimsel faktörleri unutmayın. Özellikle yazın kösele tabanlı, kışın sentetik tabanlı modelleri tercih edin.

    • Ayakkabı alırken; İlk olarak ayakkabının her bir tekine dışarıdan bakarak çiftleri arasında renk, şekil, boyut farkı var mı kontrol edin. Deneme yapılırken doğru karar verebilmek için ayakkabının her ikisi de kesinlikle giyilmelidir. Aynı zamanda yorulan ayaklar hacimce genişleyeceğinden ayakkabı seçiminizi öğleden sonra yapmaya özen gösterin.

Etiketler: Dikkat! Ayakkabı Alırken Biraz Dikkat
Haziran 18, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR