En Pahalı Ayakkabı Fiyatları

Kadınlar güzel giyinmeyi severler, kıyafetlerine yeni bir kıyafet katarlar her fırsatta. Çantalara ilgisi olanlarının bir çanta koleksiyonu vardır mesela. Ama kadınların ayakkabı tutkusu bir başkadır. Kıyafet alırlar, çanta alırlar ama ayakkabı aldıklarında hissettikleri mutluluğun yeri ayrıdır. Zevkler ve renkler tartışılsa da ayakkabıya olan bu özlem belki de birçok kadının ortak noktasıdır. Ayakkabısı ile aşk yaşayanlar, ayakkabı fiyatlarını umursamadan aynı modelin farklı renklerini aynı anda alanlar vardır. Ayakkabı fiyatlarına gerektiğinde gözlerini, çevredeki insanlara kulakalrını kaparlar ve önceki gece rüyalarında gördükleri o ayakkabıya sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar. Ama bazı ayakkabılar var ki, sahip olması biraz daha zor.

yakut ayakkabı fiyatlarıDünyanın en pahalı ayakkabısı ünvanına layık olan bu ayakkabının hikayesi hatıralara dayanıyor. Hikaye Oz büyücüsü masalının 1939 yılında sinemaya uyarlanmasıyla başlıyor. Filmde Dorothy'nin giydiği ve topuklarını iki kez birbirine vurduğunda eve dönmesini sağlayan fiyonklu ayakkabılardan bahsediyoruz. Oz Büyücüsü filminin kostümleri için toplamda dört çift hazırlanan ayakkabılardan biri çalınırken; çiftlerden iki tanesi satılırken, son kalan çift Ulusal Amerikan Tarihi Müzesizi'nde ziyaretçilerini bekliyor. Gelelim masal ayakkabısının dünyanın en yüksek fiyata sahip kadın ayakkakkabısıyla olan ilişkisine. Filmin 50.yılına ithafen Amerikan bir mücevher firması toplamda 4600 yakutu bir araya getirerek filmin efsane ayakkabısını yeniden tasarladı. Dorothy'nin giydiği ayakkabılarda kırmızı pul bulunurken, pul yerine, 1350 karatlık yakutlar kullanılan ayakkabının fiyatı $3 milyon değerinde.
en pahalı kadın ayakkabı modeli
Fiyatıyla konuşturan başka bir kadın ayakkabısı ise; tamamen el yapımı bir tasarım. İsmi Eternel Diamond Stilettos olan bu ayakkabı adından da anlaşılacağı gibi pırlanta ile kaplanmış durumda. Toplamda 2200 elmasın işlenerek hayat verdiği ayakkabının fiyatı 100.000 sterlin değerinde.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.