Ayakkabı Fiyatı Dinlemeyen Tutku

Birçok kadın gereğinden fazla ayakkabı sahibi olduğunu kabul etmek istemez. Onlara göre her ayakkabı sayısının mantıklı bir açıklaması vardır. Yapılan araştırmalara göre uzmanlar 10 kadından 4’ünün ayağına olmayacağını bildiği halde ayakkabı satın aldığını söylüyor. Kadınların %37’si modaya uygun olduğu sürece ayakkabının rahatsızlığından şikâyetçi değil… Kadınlara göre ayakkabı fiyatı ya da ayakkabının rahatsızlığı ilk aşamada önemli değil aslında. Ayakkabı ayaklarına küçük bile gelse, beğendiklerini almadan bırakmıyorlar.

Ayakkabı fiyatının önemsizleştiği kadınlardan biri Anna Dello Russo.. Modanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan, tarzıyla takip ettiren Anna, 'Ayakkabı Kütüphanesi' olarak adlandırdığı özel odasında tam 4000 çift ayakkabıya sahip. Bu tutku biraz uç gibi görünse de birçok kadının içinde ayakkabı tutkusunu yaşattığını biliyoruz. Yapılan araştırmalar her kadının en az 7-8 çift ayakkabısı olduğunu söylüyor. Dolabında olması gereken ayakkabılar sözkonusu olduğunda kadınların ihtiyaç duyduğu ayakkabı sayısı gittikçe artıyor. Kadınların olmazsa olmazı siyah ayakkabılar... Bir tane yüksek topuklu, bir tane hafif topuklu bir tane düz taban siyah ayakkabı hemen hemen her kadının dolabında mevcut. Kahverengiyle siyah uyumu hoş karşılanmadığı için bir de bu modellerin kahve tonlarına sahip olmak gerekiyor.

İhtiyaçlar bu kadar belirgin iken kim takar ayakkabı fiyatını! Kışın etek giymeyi sevenler için topuklu çizme çeşitleri karşı konulmaz hale geliyor, peki botlara ne demeli? Ev terliği, deniz terliği derken terlik sayısı zaten yetersiz. Daha abiye ayakkabılardan hiç bahsetmedik. Parti, düğün ya da herhangi özel bir gün için abiye ayakkabılara da ihtiyaç var. Sıcak havaların bir numaralı ayakkabısı ise babetler. Hanım hanımcık olmak istenirse sevimli bir modele, ciddiyeti bozmamak için şık bir modele ihtiyaç duyulabilir. Sonuç olarak her kıyafetin, her ortamın, her kadının ihtiyaç duyduğu ayakkabı modeli farklıdır. Ayakkabı fiyatı çok yüksek miktarlara ulaşmadığı sürece, sahip olmaya engel değildir. Ne de olsa
dolapta bir ayakkabıya daha her zaman yer vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.